Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikumtól lehet olyan...

Antibiotikumtól lehet olyan hogy olyan lesz a székletem fosos?Nincs hasmenésem de olyan a székletem mint amikor hasmenésem van és kutyorog gyakran a gyomrom egész nap.Mit ajánlott erre szedni?

Figyelt kérdés
Ezt azóta tapasztalom amióta kaptam antibiotikumot volt egy kis baleset a kezemmel és amiatt irt fel a doki.Azt is olvastam hogy a bélflóránál okozhatott valamit. Valakinek tapasztalat szerint egy jótanács bármi?
2022. dec. 5. 12:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Igen lehet.

Az antibiotikumok nagyon jó szerek, mert elpusztíják a benned lvő bacikat amik komoly fertőzéseket, csúnya szövődményeker, halalt is tudnak okozni, viszont nem válogatnak, a belekben amugy jó bacikat is kinyírják.


Ez pedig okozhat mindenfele hasi panaszt

Javaslom szedj valamilyen probiotikomot pl normalore vagy bármi, gyogyszertarban segitenek, recept nelkul kaphatók, illete egyel kicsit könnyebb kajakat pár napig

1 het alatt rende fog rakni kb

2022. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Probiotikum ajánlott, ami pótolja az antibiotikum által kiölt pl. tejsav baktériumokat.
2022. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szedtem valamilyen probiotikumot amit gyógyszertárban adtak esetleg lehet az nemvolt megfelelően jó probiotikum?
2022. dec. 5. 12:17
 4/17 A kérdező kommentje:
Én igazából azt sem értem,hogy a sebészeten amikor a doki felirta az antibiotikumot akkor ezt igy miértnem mondta,hogy kellene melléje valami probiotikum is vagy bármi.
2022. dec. 5. 12:19
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Mert ez elég köztudott dolog. Az antibiotikum, és a probiotikum bevétele között mennyi időt hagytál? Ugyanis nem lehet egyszerre beszedni őket. Egyetlen fajta probiotikumot tudok amit az antibiotikummal együtt is lehet egy időben bevenni (kapszulás), a többinél várni kell a kettő között, különben semmit sem ér.
2022. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Hat nem mellé kell amúgy, mert ha beveszed ameg szeded a gyogyzsert azokat ugyan ugy kinyirja, azutan kell miutan az antibiotikumos kezelés veget ért.

Csinalhatod kozbe is, nem árt, de komoly értelme utanna van.

El kellett volna mondania.

2022. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nemszedtem közbe csak azután amikor elfogyott az összes antibotikum azután kezdődtek a panaszok és akkor a gyógyszertárban adott a srác probiotikumot.És aztán szedtem be csak 10db kapszulás.
2022. dec. 5. 12:29
 8/17 anonim ***** válasza:
Lehet szedni, sőt kell is ha két óra eltelt az antibiotikum bevétele után. Ha nem akarsz várni, enterol kapszulát vegyél -véletlenül se port-, az mehet a többi gyógyszerrel egyszerre.
2022. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, akkor ne csodálkozz....
2022. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Aztán most 3-4 napja jó is kezdett lenni normális volt a széklet is sőt még ma reggel voltam akkor is teljesen normális volt majd fél óra elteltével kb akkor megint mennem kelet és akkor volt ritka állagú széklet.
2022. dec. 5. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!