Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy napra tappenzes papir?

Egy napra tappenzes papir?

Figyelt kérdés

Tudom hulyen hangozhat de soha nem voltam tappenzes. Masfel hete dolgozok uj munkahelyen es tegnap gorcsolt a hasam es volt egy picuri hasmenes... Valszeg a kajatol amit ettem. A muszakvezetom haza engedett mert nem tudtam ugy dolgozni. No de azt mondta tappenzes papirt ker.

Es itt jon az hogy nem tudom ez hogy van. O.o egy napra is adhat ki tappenzes papirt haziorvos ha csak egy kicsi hasfajas/hasmenesem volt? A kaja miatt.... Es hogy megy a igenylese?

Apropo most ez igy a elso "legalis" melo mert feketen voltam igy nincs tb-/. De ha masfel hete normalis mmelohely akkor kerhetek tappenzes papirt? Nezzetek el a hulye kerdesem mert minden irnak tappenzre ilyen 15 napos meg mindent es nem ertem. A muszakvezeto meg annyit mondott vagy szülök egy TP papirt vagy leszamolok. Es ha legkozelebb mennek dolgozni akkor vinnem kell s odaadni neki a TP papirt?



2022. dec. 12. 00:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha be vagy jelentve van TB.

Felhívod a háziorvosod, és megmondja, hogy mit kell csinálni, nyilván ad 1-2 napra visszamenőleg, hiszen nem volt rendelés. Annyit mondj, hogy haza kellett menned, mert rosszul lettél az ételtől.

2022. dec. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen ad egy napra is. Holnap hívd fel és mondd meg, hogy reggel hazakuldtek a munkából de kérnek rá orvosi igazolást.
2022. dec. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%
Akár fejfájással is kiírhat a háziorvos 1-2 napra, visszamenőleg is. Viszont nem táppénzt fogsz kapni, mert adott éven belül a keresőképtelenség első 15 napjára betegszabadság jár, amit a munkáltató fizet. Ha kimerítetted a 15 nap betegszabit, utána jár a táppénz, ami már kevesebb lesz. A munkáltatók nyilván nem szeretik egyiket se, mert a táppénz egyharmadát is nekik kell állniuk...
2022. dec. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!