Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Családi okok miatt nem tudtam...

Családi okok miatt nem tudtam ma menni dolgozni, a háziorvosom erre az egy napra tud írni táppénzes papírt, vagy megértőek ilyenkor és gond nélkül írnak?

Figyelt kérdés
2021. okt. 4. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Miért kell orvosi papír 1 napra? Ha jelezted a munkahelyednek legkésőbb reggel, hogy gebasz van, nem tudsz menni, vagy kiírnak szabadnapra, rosszabb esetben fiz. nélkülire.
2021. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még nem éltem vele, de az én háziorvosom már többször mondta, hogy ilyenkor simán kiír. De nem értem, miért az orvos írjon ki, ha nincs eü gondod.
2021. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Mikor kezdtél a munkahelyeden? Hány éves vagy? Mennyi szabadságod van? Ezer kérdés.

Az egynapos táppénzeket az én munkahelyemen kifejezetten nem szeretik. A táppénz arra való, ha halálodon vagy, akkor ne kelljen bemenni dolgozni...


A magánügyekre (nyaralás, lerobbant autó, megy hozzátok a vízvezetékszerelő, meglátogat a kisfiad keresztapja, a Pista bácsi és főzni kell neki egy húslevest, egy pörköltet, meg sütni kell neki őzgerincet, ami egy sütemény) - nos, mindezekre való a szabadság, amiből fiatal felnőtteknek (18-30) huszon-egy-két-három nap van, ahogy idősödsz, nekem 39 évesen jelenleg van 32 (ezt, az enyémet biztosan tudom), és ahogy haladsz előre az egyre feljebb emelt nyugdíjkorhatár felé, a vége felé szerintem lassan, de alighanem eléri majd a 40-et.

2021. okt. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez eléggé orvosfüggő szerintem. Gyerekként volt több háziorvosom, az egyik pénzért adott igazolást 2 hétre a másiknak pedig elég volt annyit mondani, hogy apámnak segítek a ház körül, és adta is az igazolást több hétre.
2021. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!