Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hallgassak a gyógyszerészre?

Hallgassak a gyógyszerészre?

Figyelt kérdés

Hétvégén megfáztam. Az orrfolyáson már túl vagyok. Viszont, köhögök és nehezen szakad fel a váladék.

Nem köhögök nagyon. Nem nagy a köhögési inger.

Viszont, ha köhögök, nagyon nehezen szakad fel és ez elég zavaró érzés!

A gyógyszerész szerint ne hurutoldót vegyek, hanem a köhögéscsillapítót, mert még nem zajlott le a tüdőmben a gyulladás és így nem jó ha ingerelem!

Ám, én meg pont azt gondolom, az a rossz, ha nem jön fel a váladék, mert az okozhat komoly gondokat a tüdőben;. Ezért szerintem inkább hurutoldót kéne szednem.

Nem merem bevenni a köhögés csillapítására.



2022. dec. 14. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább gyógyteát innék, ha csak kicsit köhögsz. Lándzsás utifű szirup még az, ami mindig beválik nekem. Ez nyugtatja a torkod, könnyebben felszakad és hamar elmúlik az inger. Nem minden esetben van váladék, csak ha gyulladás is volt. Szóval nem mindig kell felszakadnia köhögés közben, főleg hogy nem is volt súlyos a betegséged.
2022. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! 3 napig voltam jobban náthás - ami az orrfolyásban mutatkozott meg, plusz volt enyhe hőemelkedésem is.

Zavaró, hogy köhögök, de nehezen jön fel...

2022. dec. 14. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
érdekes, hurut esetén nem szoktak köhögést csillapítani, az száraz köhögésre való. A hurutoldótól viszont még jobban fogsz köhögni, ami már alvást is megnehezítheti stb ( ne este vegyél be olyat)
2022. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Végül, nem vettem be a köhögés csillapítót... Ambroxol Tevát vettem, ami helyrehozott! Meggyógyultam teljesen.
2023. jan. 1. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!