Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alvási apnoé enyhítésére...

Alvási apnoé enyhítésére milyen otthoni/gyógyszeres megoldások léteznek?

Figyelt kérdés
36 éves ffi vagyok, kb. 10 éve szenvedek légzés kimaradásban éjszakánként. Az utóbbi 2-3 évben súlyosbodott annyit, hogy 3-4x telik meg a hugyhólyagom egy éjszaka (olvastam, hogy ez is következménye a betegségnek). Hozzászoktam, hogy éjszaka csak az oldalamon fekszem, de ez sem segít. Gyakran kelek fel éjszaka arra, hogy ritmuszavarom van, kiszáradt a torkom, és a fejemen is érzem az oxigénhiányt. Háziorvos lerázott azzal, hogy túlsúlyos vagyok (kb. 20 kg felesleg) és vérnyomás csökkentőt írt fel. Pedig neki kellene beutalót írnia a kivizsgálásra. Teofillin tartalmú gyógyszerek állítólag hatásosak az apnoé kezelésére. Valóban? Illetve horkolásgátló eszközök érnek valamit? (Szerintem a szájpadlásomnál lehet a probléma, hogy éjszaka elernyed és lezáródik). Köszönöm.

2022. nov. 14. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel kéne foglalkoznod, mert én járok most szomnológushoz és azt mondta, hogy demencia alakulhat ki később az apnoéból. Semmi köze a pisilésnek az apnoéhoz. Ha a szájpadod ernyed el és emiatt van akkor pedig lézeresen műtik.
2022. nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alvógép megoldást még nem nézted?


Pár napja írtam erről egy kérdés alatt. Sokaknak megnyugtató megoldás.

De a fogyáson is el kéne gondolkoznod...

2022. nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én se gondoltam összefüggést, de ezen leírás szerint van: "Éjjel gyakran szívritmuszavarok is kialakulnak, ami nagy veszélyt jelent. Ez ellen a szervezet nem tud védekezni - míg a magas vérnyomásnál meg tudja tenni oly módon, hogy a vérpályán keresztül kiszívja a vizet a húgyhólyagba, ami miatt a beteg felébred arra, hogy vizelnie kell. Emiatt az éjjeli többszöri mosdóhasználat is klasszikus tünete az alvási apnoénak."
2022. nov. 14. 12:52
 5/12 anonim válasza:
100%
Otthoni megoldás nincs sajnos, CPAP készülékre van szükséged. Legközelebbi hozzátartozóm használja, de mire rájöttünk, hogy ez milyen veszélyes, akkorra már szívproblémái lettek. Tüdőgyógyászatra ha adnak beutalót, ő jogosult elküldeni alváslaborba ahol egy éjszakán át bemérik a légzésed és az alapján TB-re felírják a készüléket. Amennyiben erre nincs lehetőséged kp-ben is meg lehet venni de sokkal drágábban. Most sajnos hiánycikk (nem tudom meddig), de erről van szó: [link]
2022. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos ,én már elkezdtem-. 300 000 huf.
2022. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2022. dec. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, hallottam már erről a pozitív nyomású készülékről is, mely nem hagyja a légcső záródását éjszaka. De tudtommal nem csak ez a megoldás apnoénál. Lágy szájpadlás is okozhatja, amit lézeres műtéttel korrigálhatnak. Én személy szerint szeretném megúszni a készülék használatát. Szegeden június 30-ra kaptam időpontot a szakrendelésre. A telefonban megemlítették, hogy magán úton is több mint 2 hónapot kellene várnom a 8 helyett. :D Egy potenciálisan veszélyes (szívproblémák, elbutulás, agyvérzés kockázatát magában hordozó) állapot esetén.... Remek.
2023. jan. 9. 09:14
 9/12 anonim ***** válasza:
7%

Az enyém ,már 500 000 hufba van.

Párásítóval.

Magán.

Most kezdem megszokni.

2023. febr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pardon.

Államiban olcsóbb.

Gondolom.

2023. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!