Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mélyvénás trombózis lenne?

Ez mélyvénás trombózis lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon erôs izomláz szerű fájdalom van az egész vádlimba, de leginkább a térdhajlatom borzasztóan fáj egy hete így vagyok, alig bírok járni. A háziorvos beküldött a sürgősségire, ott az ultrahang szerint nincs trombózisom, viszont a D-Dimer értékem az 5x-se.. 0.50-ig jó nekem meg 2.69 lett. A CRP szintén 18 lett ami a gyulladás szint, az is sokkal magasabb mint kellene. Ülő, illetve fekvő helyzetben is fáj a lábam. Hazaküldtek a kórházból mydeton 150 mg-os izomlazító gyógyszerral, meg gyulladás csökkentővel. Nem érnek semmit ugyanolyan fájdalmaim vannak mint mikor bementem a kórházba 4 nappal ezelőtt. Most hova menjek ezzel vagy mit csináljak? Ja és tegnap észrevettem azon a lábamon alul ilyen nagyobb vörös foltokat eddig ezek nem voltak ott. Elől meg hátul és az meleg is.
2022. dec. 18. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben visszamennék a sürgősségire, hogy nem javult és a D-dimer szinted sem oké…

Lehet, hogy újra negatív lesz az uh, de ha mégsem, nem játék egy hete így szaladgálni…

2022. dec. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig az alapján amit írsz, gyanús. Ne hagyd annyiban.
2022. dec. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Háát nem tudom, ez magas érték. Persze lehet még nincs olyan elzáródás, ami ezt indokolja, ilyen nálunk is van. Nem minden esetben trombózis okozza, de tévedhet a labor is. Ha nem múlik el a panasz pár nap alatt, akkor ismételni kell labort, UH-t,háziorvoshoz sürgősen menj vissza.
2022. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van 3napja és egyre rosszabb. Se dagadás, se bőrpír csak ha rálépek nagyon fáj 🥱
2022. dec. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mostmár jó a lábam, napról napra múlt el a fájdalom. Utolsónak: nekem akkor is fájt nagyon mikor feküdtem és nyugalmi helyzetbe voltam. Rálépni egyáltalán nem bírtam szinte csak flectorral de úgy is alig alig
2023. jan. 8. 19:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ha rosszabb lesz menj be a sürgősségire. Te is visszeres vagy? Mert arra gondoltam hogy aká lehetett visszér gyulladás is mert az is hasonló tünetekkel jár. Csakhát akkor miért volt ilyen sok a D-dimer ezt nem értem...
2023. jan. 8. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia


No mi lett végül?

Lett mélyvénás trombozis?

dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!