Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire rosszak ezek az...

Mennyire rosszak ezek az adatok? Milyen problémára utalhatnak? A háziorvosommal csak az ünnepek után tudok konzultálni,mert holnaptól szabadságon lesz.Addig is mit tehetnék,hogy ne romoljanak ezek az értékek?

Figyelt kérdés

Vérvételnél a következő adatokat pirosozták ki nálam. A jobboldai számsor mindig a skála amit megadtak, a baloldali pedig a saját laboreredményeim.



Inzulin rezisztencia (HOMA index) 1.97 < 2.00

(Ez az egy az általam itt felsoroltakból nem volt kipirosozva,csak bemásoltam,mert a határon van.Nem tudom,hogy még "elfogadható" érték-e.)


A pirosak:


Limfocita % 19.6 - 25.0 - 40.0 %

Monocita % 8.8 + 2.0 - 8.0 %

Glükóz, 120 perc - plazma 7.9 + < 7.8 mmol/L

C reaktív protein (CRP) 8.8 + < 5.0 mg/L

Koleszterin 6.3 + < 5.2 mmol/L

Trigliceridek 2.74 + < 1.71 mmol/L

GOT (ASAT) 50 + < 50 U/L

GPT (ALAT) 67 + <50 U/L

Gamma GT (GGT) 109 + < 55 U/

Lipáz 93 + < 67 U/L

Vörösvérsejt süllyedés 18 + 2- 10 mm/óra

Fajsúly >1030 + 1005 - 1030 g/L



2022. dec. 18. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A fajsúly az vizeletre vonatkozik? Ha igen, akkor az nagyon sűrű és szerencséd, hogy üledék nincs, a sűllyedés magas,szerintem egy fertőzés.
2022. dec. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fajsúly a vizeletre vonatkozik,igen.
2022. dec. 19. 06:32
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Az nem éppen jó, keveset ittál. Kreatinint néztek? Májeznimek rendben vannak, magas attól lehet, hogyha pl. túlsúlyos vagy, nagy a hasad, vagy rossz az étkezés, stb., esetleg szedtél vagy szedsz gyógyszert, kontrollálni kell, ennyi.
2022. dec. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem éppen jók, de nem lesz semmi ha vársz ünnepek utánig. Ez nyilván nem most alakult ki hanem tart egy ideje. Az étkezésre figyelj jobban, kevesebb zsír és cukor, kevesebb alkohol, több mozgás, több vízfogyasztás és javulhatnak az értékek.
2022. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én pont a máj adatok miatt (Gamma GT szinte duplája a határnak) aggódom egy kicsit.Bár tudom,hogy a máj kb az egyetlen szerv ami nem fájhat,nem is szokott,viszont kb. két hónapja a jobb bordáim alatt gyakran érzek egyfajta "nyomást". Meg néha van egy enyhe fájdalom a jobb oldalamon,nem durva.
2022. dec. 20. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A máj tényleg nem fáj hat, de a megnagyobbodott máj okozhat májtok feszülést, amire tipikusan jellemző a jobb bordaív alatti fájdalom.
2022. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem számít, nekem évek óta ennyi.
2022. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Epekő miatt lehetnek ezek az adatok.Azóta hogy vagy?
2023. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as: Köszönöm az érdeklődést.Január elején voltam hasi ultrahangon,fokozott zsîrmáj volt a diagnózis.Életmódváltásba kezdtem,januárban volt egy vérképem egy MR miatt.Azon már a Gamma GT sokat javult,sajnos a másik kettő májadatnál viszont romlás látszott.Azóta ajánlották a kolint,emellett szilimarint szedek és igyekszem alacsony szénhidrátmennyisegu ételeket enni.Remélem a következő vérképem már egyértelmű javulás lesz.
2023. márc. 10. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!