Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mitől lehet?

Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
3 hete nagyon beteg voltam és tüdőgyulladással megegyezőek voltak a tünetek, de voltam dokinál és nem mondta, hogy lenne. Mai nap viszont erős légszomjat éreztem a nap folyamán és a tenyeres is izzadt és kiszáradtam. Ez vajon mitől lehet? Dokihoz nem tudom, hogy mikor tudok menni ha egyáltalán érdemes ezzekkel a tünetekkel
2022. dec. 19. 15:42
 1/8 anonim válasza:
A légszomj és a tenyér izzadása többféle okból is felléphetnek. Ha már voltál orvosnál, és nem mondták, hogy tüdőgyulladásod lenne, akkor lehet, hogy más oka van a tüneteknek. Például lehet, hogy allergiás reakció áll a háttérben, például pollen vagy állati szőrökre való érzékenység miatt. A légszomj és a tenyér izzadása más betegségek tünete is lehet, mint például a szívbetegségek, a pajzsmirigy-túlműködés vagy a cukorbetegség.
2022. dec. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet. Szerintem érdemes elmenni orvoshoz
2022. dec. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Allergiáim nincsenek és szívbetegségem sincs mert már többször is voltam ekg-n és orvosnál is, és azt mondták azzal nincs gond (ez persze nem most volt). Orvoshoz nekem nem olyan egyszerű eljutnom, ezért is kérek itt némi segítséget.
2022. dec. 20. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, nagyon kicsi az esély, hogy itt egy orvos majd válaszol neked. Háziorvoshoz kell elmenni, oda csak el tudsz. Ő majd továbbküld a megfelelő helyre, ha kell
2022. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is feltétlen egy orvos segítségét kértem.. Már az is sokat segítene ha valakinek van/volt ehhez hasonló tünete és ő majd tudna adni tanácsokat.
2022. dec. 20. 16:32
 6/8 anonim válasza:
A tenyér izzadásnál informatívabb lenne, hogy volt-e pl. lázad. A kiszáradás alatt mit értesz?
2022. dec. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem volt lázam mivel egész nap izzad, de csak időközönként. Kiszaradást úgy értem, hogy az egyik pillanatban úgy érzem, hogy mintha nem ittam volna vagy 2 napja.
2022. dec. 22. 19:49
 8/8 A kérdező kommentje:
Még mindig érzem az állandó nehézlégzést, de viszont itthon van pulzoximéter. Megmértem és az első 4 mp-ben 92 volt, de gyorsan fel is ment 100ra, egyébkén t 98-100 között volt. Szóval ez azt jelenti, hogy semmi tüdővel vagy szívvel kapcsolatos problémám nincs?
2022. dec. 23. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!