Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A köszvény milyen tünetekkel...

A köszvény milyen tünetekkel jár illetve kialakulhat e fiatal korban?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, férfi és mostanában szoktak lenni ízületi fájdalmaim nagyjából 2 napja mind a két térdem rendszeresen de néha a csuklóban és a könyökben is érzek fájdalmat. De ezek a tünetek nem intenzíven nagyon, mozgásban nem zavar, aludni tudok. Inkább megpihent állapotban jelentkezik. 1 hónapja voltam vérvételen és a hugysavszintem egy kicsit magasabb volt, de nem vészesen nem is mondták hogy az lehet.

Van pár kiló feleslegem, húsz is viszont sokat iszok, alkoholt 1 hónapban kb 3-szor, de igaz akkor többet egy kicsit.

És azt szeretném kérdezni lehetnek e ezek a koszveny tunetei és kialakulhat e ilyen fiatalon?


Előre is köszönöm a segítséget.



2022. dec. 20. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Inkább az egészségtelen életmód miatt fájnak az ízületeid.
2022. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mozogni rendszeresen mozgok, meg a munkahelyemen is fizikai munkát végzek. Mondjuk nyilván az is lehet hogy megterheltem mert járok edzoterembe is rendszeresen és mivel nagyobb súlyú vagyok lehet hogy megterhelo volt mostanában.
2022. dec. 20. 13:15
 3/16 anonim ***** válasza:
A megterhelés inkább és az esetleges apró vírusfertőzés, ami a szervezetben nyugvó herpeszvírusokat aktiválja.
2022. dec. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy rövid ismertető a köszvényről:


A köszvény a purinanyagcsere zavara, amelynek következtében a purinbázisokból képződő húgysav nem képes kiürülni, hanem Ca-sók (Ca-urát) formájában lerakódik a szervezetben. Két fő célszerve van: az ízületek és a vese. A betegek mintegy 90%-a a primer csoportba tartozik, amelyben öröklött enzimhiány az ok, míg a secunder esetekben nem lehet enzimdefektust kimutatni. Az akut köszvényes arthritis igen erős fájdalommal és az érintett ízület duzzadásával jár. (Általában a perifériás kisízületekben, típusosan a láb öregujjának ízületeiben, illetve a boka ízületeiben jelentkezik, aminek oka az, hogy a Ca-urát vízoldékonysága a hőmérséklet csökkenésével arányosan csökken, tehát hidegebb ízületekben előbb csapódik ki.) A kórképet előidézheti, illetve súlyosbíthatja a túl sok fehérjéből álló étrend is. Az akut rohamok között krónikus gyulladás zajlik, melynek tünetei enyhébbek, de bármikor fellángolhat akut gyulladássá. Szövettani vizsgálattal kimutathatóak az az urárkristályok, mert jellegzetes zöldes kettőstörést mutatnak, de a preparátumot alkoholban kell fixálni, mert a sók a vízben kioldódnak.

2022. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4-es

Ha már így szoba került a vese, elég sokszor kell mennem pisilni ha az számít, pedig olyan sokat nem iszok egész nap.

2022. dec. 20. 13:33
 6/16 anonim ***** válasza:

De honnan gondolod, hogy köszvény?

Volt erre vonatkozó laborvizsgálat? Kimutatott jellegzetes eltéréseket?

2022. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A koszveny jellegzetes tunete az izuleti fájdalom, illetve a hugysav szintem is magasabb volt ami szintén tunete.
2022. dec. 20. 14:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Mennyire volt magas?
2022. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom de nem kiugróan magas de magasabb mint a normál.
2022. dec. 20. 14:08
 10/16 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun keresztül nem tudod a labor leletedet visszanézni?
2022. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!