Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi esély van rá, hogy...

Mennyi esély van rá, hogy elkaptm a fertőzést?

Figyelt kérdés

Tegnap sürgősségin 3-4 órát össze voltam zárva a nővérrel, akinek aznap még hasmenése volt és azelőtti nap egész nap hányt.

Gyakran hozzám ért, egy kis légtérben össze voltunk zárva, tehát egy levegőt szívtunk.

Mennyi esély van rá, hogy elkaptam a fertőzést tőle?



2022. dec. 22. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem is fertőzése volt, csak gyomorrontás.
2022. dec. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, hallottam, ahogy beszélgettek rla a kollégáival. Biztos, hogy betegség volt.
2022. dec. 22. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügyben nincs megtiltva, hogy a beteg feltegye a maszkját. Miért nem tettél maszkot, ha tudtad, hogy egészségügyi szolgáltatást veszel igénybe. Ahol köztudottan betegek vannak...
2022. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Volt rajtam maszk- bár csak anyagból varrt volt nálam- és rajta is, de ő néha levette, és azért a maszk sem zár teljesen, főleg nem, ha órákon át egy térben és levegőben vagytok. Sokszor oda is jött hozzám.
2022. dec. 22. 10:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Én(!) úgy tudom, hogy ezek a fajta vírusok (calici, rota) leginkább fertőzött tárgyakkal terjednek, vagy szoros kontaktus által. Ha te maszkban voltál, akkor a cseppfertőzésnek kevesebb az esélye, ha mondjuk beszéd alatt köpött volna kicsit. Levegőben szerintem annyira nem marad meg. Azt mondják nehezebb átadni, mint egy légúti betegséget. De tárgyakon nagyon makacs viszont. Tehát nagyon fertőtleníteni kell a kezeket.

Ezen kívül úgy tud még fertőzni, hogy előttem volt az illető nagydolgon és közvetlen utána mész be mert elpárolog belőle a kórokozó.

Szerintem ha maszkban voltál, kezet mostál alaposan akkor kicsi az esélye.

Gondolom te is emetofóbiás lehetsz, hogy ennyire félsz.

2022. dec. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!