Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sos mitől van ez?

Sos mitől van ez?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hónapja, h beteg voltam és tüdőgyulladással megegyező tüneteim voltak. Voltam orvosnál és meghallgatta a mellkasom és a hátam, de azt mondta semmi komoly. 1 hét után el is múltak a tünetek, de viszont 5-6 napja előjött nálam állandó nehézlégzés és tenyérizzadás, néha még a szám is kiszárad. Orvoshoz nem tudom, h mikor tudok eljutni szóval addig itt szeretnék segítséget kérni, hogy mi lehet ez. Remélem semmi komoly
2022. dec. 22. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a tüdőgyulladás nem mindig jár akut tünetekkel, ellenben ha nem kezelik akkor nagyon, de nagyon súlyos következményei lehetnek. A gyulladást akár szövetpusztulás és tályog is követheti súlyos esetben. Ez az egyik opció.

A másik veszélyes opció ha a tüdőgyulladás rejtetten bekerül a nyirokutakba és ott közvetlen módon eléri a mellüreget és mellhártya gyulladást okoz. Ez is nehézlégzéssel járó kórkép. Nagyon súlyos dolog mert az egész testben szétszóródhat és sepsis alakulhat ki ami halált okoz.


De akár lehetséges az is, hogy acut epiglottitis áll a háttérben, amely a gégefedő markáns duzzanatát okozza és nehézlégzéssel járó kórkép. Ebben az esetben azonnal kórházba kell menni!

2022. dec. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez eléggé szarul hangzik.. Kihez forduljak? Háziorvos vagy menjek más doktorhoz?
2022. dec. 22. 12:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Azt elfelejtettem, hogy a véroxigén szintem 100 és 98 között szokott ugrálni, szóval nem hiszem, hogy mellhártya gyulladásom lenne
2022. dec. 23. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Beoltottad magad?
2022. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Isten ments. Egyet se adattam be
2022. dec. 29. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!