Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Herpesz az orrban, szemhéjon?

Herpesz az orrban, szemhéjon?

Figyelt kérdés

Olvastam a rengeteg herpesz kérdést, de úgy tűnik, az én gyerekemnek ritkább helyen előfordulo herpesze van.


10 éve, akkor meg nagyon kicsi volt, a szemhejan volt herpesz, rettenetesen csúnya volt, a szemész mondta is, hogy nehogy a szemgolyójara atterjedjen, szerencsére megúszta.


10 év elteltével most az orra alatt jött ki, de annyira csúnya, ronda, hogy szinte eltorlaszolja mindkét orrnyilast.


Holnap délután van orvosunk, megyünk hozzá.


Reggel még nem tudtam mivel állunk szemben, náthás volt, sokat fújta az orrát és piros volt, de közelebbről néztem később, már hólyagos, és nem lehet érinteni, annyira fáj neki.


Úgy látom, általában a szájon vagy a nemi szerveken jön ki többnyire. De neki szem, orr.


Valakinek valami bevált praktika addig is, amíg holnap 4-kor látja az orvos?


2022. dec. 27. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A herpesznek ugye fázisai vannak egészen a rettenetesen viszkető területtől a bevarrasodott részig. Nálam az ajak területein, ajak és orr között szokott kijönni. Nálam ami bevált egy Lizin+C nevű készítmény, kb 1000 forint a gyógyszertárban. Amikor a herpesz kinn van, akkor mehet a napi négy darab is belőle. Megállítja a herpeszt a folyamataiban és elkezd gyógyulni. Egyébként lehet a lizint minden nap szedni, immunerősítő hatása van.


Másik, ami nekem segít, a teafa olaj a baktériumölő/vírusölő hatása miatt. Én higítatlanul használom a herpesz területére, de lehet, hogy gyereknél ajánlott hordozóolajjal használni.


Harmadikként, pedig a gyógyszertári krémek herpeszre, a viszketést csökkentik, meg lehet, hogy hatnak is valamit.


Szóval a lényeg, hogy a herpesz első jeleinél (terület viszketése, bizsergése) azonnal a területre teafaolaj, majd 4db Lizin+C (vagy gyermek esetén kevesebb, ahogy gondolod).


Én amikor a herpesz látható, minden nap beszedem a lizint, kenem teafával, majd zovirax-szal.

Sajnos csak elég későn találtam rá én is a lizinre, de tényleg egy áldás tud lenni :').

2022. dec. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy, hogy ilyen jól leírtad. ❤️


Zovirax és teafaolaj megvolt. Lizint az meg nem hallottam, köszönöm szépen.


Mostmár szárad neki és nagyon csúnya réteges var van az orra alatt. Azért nem kezdtük kenni, mikor viszketett, mert fogalmunk sem volt róla, hogy ebből herpesz lesz, csak életében egyszer volt neki kicsi korában, se az apjának, sem nekem meg sose volt, nekünk meg nem volt gyanús ez a viszketés.


Most azt próbálom keresgélni, hogy vajon ezt a nagyon vastag varasodott részt le lehet e szedni valahogy, mert ez magától addig sem fog leesni, mire kezdődik a suli... 🤨

2022. dec. 30. 09:42
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Sürgősen tedd rendbe a gyerek bélflóráját. Az nincs rendbe, azért nem tud az immunrendszere elbánni a herpeszvírussal. Addig is vezess étkezési naplót, és zárd ki az étrendből azokat az ételeket, amiktől beindul a herpesz. Természetesen ez csak akkor működik, ha nem a bolti készkajákat adod neki.
2022. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!