Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másnak is szebb a bőre betegsé...

Másnak is szebb a bőre betegség alatt?

Figyelt kérdés
Észrevettem,hogy amikor beteg vagyok,különösen,amikor lázas, gyönyörű lesz az arcbőröm. Puha,egységes bőrképem lesz. Már régebben is megfigyeltem,de akkor azt hittem,biztos a gyógyszerek kicsit helyreteszik azt is. De most nem szedtem egyáltalán gyógyszert. 2 hét betegség alatt a bőröm egyszerűen tökéletes volt. Aztán ahogy meggyógyultam,elmúlt. Ez másnál is így van?
2022. dec. 27. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem észre (olyankor nemigen nézek tükörbe), azonban nem csodálkozok, ha így van. Betegen izzad az ember, gondolom, hasonló valamiképpen a szaunához.


Én azt figyeltem meg, amitől szebb lesz a bőröm, hogy ha éjjelre felrakok egy plüss anyagú "szemtakarót" (valójában hajpánt arckezelésekhez, maszkozáshoz, stb), akkor reggelre a homlokon, a szemem, a fedett részek és nem messze még a fedett részektől sokkal szebb a bőröm.

2022. dec. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Félve kérdezem, de nem hölgy vagy véletlen?


Arra gondolok, hogy a smink/lemosó általában nem tesz jót a bőrnek, betegség alatt viszont vélhetően nem sminkeled magad, ezért a bőröd is tud egy kicsit regenerálódni.


Bocs, ha tévednék, nem bántásból írom, de egy lehetséges magyarázatnak gondolnám.


Magamnál ilyet nem vettem észre...


Még valami: általában azok a nők néznek ki idősebb korukban jobban, akik korábban nem sminkelték "agyon" magukat.

2022. dec. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha leszámítjuk a karikákat a szemem alatt, a vörös elszíneződést a szemem fehérjében, akkor lehet, hogy ki lehetne hozni a meccset döntetlenre.
2022. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, de sosem sminkelek egyáltalán. Krémeim sincsenek,semmit nem kenek magamra. A bőröm alapból is rendben van,de persze valamennyi miteszer,pár kis pattanás,száraz/vörös kis foltok szoktak lenni mindig. Betegen ugy nézek ki,mint vmi porcelán baba. Talán tényleg vmi szauna hatás érvényesül..bár még sose szaunáztam:D
2022. dec. 28. 00:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az, hogy betegen másképp vagy egészségesebben táplálkozol és többet is pihensz?
2022. dec. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Több pihenés, a szmogos koszos levegőt elkerülöd, valószínűleg gyakrabban is mosol arcot (nekem legalábbis jól szokott esni, hogy paskolok egy kis vizet az arcomra, pláne lázasan).
2022. dec. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok - akkor lehet, tényleg a több alvás, esetleg a betegség miatt zsírosabb bőr (többet izzad az ember, esetleg betegen/lázasan kevésbé mossa a haját) lehet akár a magyarázat erre.


...szóval nem tudjuk, az eddigi tippek nem jöttek be. :)


Amúgy szerintem jobb, hogy nem sminkelsz annyit és nem szoláriumozol - nincs azzal gond, ha alkalomszerűen sminkeli magát az ember, de a napi smink tényleg nem bőrbarát.

2022. dec. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Nem. Az enyém olyankor sem szép.
2022. dec. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az izzadás, meg a "böjt" miatt.
2022. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!