Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesekövet vizeltem?

HEyoalf kérdése:

Vesekövet vizeltem?

Figyelt kérdés

December 22-én, azaz 10 napja erős, gyötrő alhasi fájdalommal mentem a sürgősségire kivizsgáltatni magamat. Az ott vénába adott gyógyszer és a infúzió hatására gyorsan elmúlt minden fájdalmam, úgy hogy előtte alig tudtam lábra állni. Végeztek hasi ultrahangot, se vakbélgyulladás se pedig vesekövem nem volt, vizeletmintát vettek. Aztán hazaküldtek, hogy szedjek nospát.

Rá 1 hétre újra ugyanezt a fájdalmat éreztem, fájdalomcsillapítóval enyhítettem a fájdalmat, napról napra egyre jobb lett, úgy, hogy most teljesen jól érzem magamat.

A mai nap viszont egyik vizelésemkor éreztem, hogy valami más is elhagyta a húgycsövemet, majd megnéztem és a vízben egy apró barna darabka volt. Maga a vizelés nem fájt most sem, és akkor sem amikor vizeletmintát adtam a kórházban.

Lehetséges, hogy egy vesekő semmiféle hugyúti fájdalommal nem jár?

Vagy, hogy az ultrahangon nem vették észre a vesekövet, és a vesekő előfordulásának semmi nyomát nem látták?



2023. jan. 1. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez lehetséges, sajnos az ultrahang is olyan, hogy nem minden látszik, van ami röntgennel csak és van ami sehogy, mert olyan kicsi. CT-vel maximum még ki lehet egészíteni.
2023. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A vesekövek általában akkor okoznak panaszokat, amikor a szűk uretereken (ezek vannak a vesék és a húgyhólyag között) haladnak át.

A húgycsövön történő áthaladás már általában kevesebb panasszal jár.

2023. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Remélem, kiszedted és elraktad! Küldd el laborba, hogy megtudd, miből van. Valószínűleg vesekő volt a leírtak alapján.
2023. jan. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!