Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztenciával lehet...

Inzulinrezisztenciával lehet enni gullón chip choc kekszet? Ha nem akkor melyik gullón kekszet szabad?

Figyelt kérdés

2023. jan. 4. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de csak mértékkel. 1-2 darab maximum.
2023. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hiába cukormentes, gluténmentes is, és emiatt kukoricalisztből van. Szóval én azt mondanám, hogy mértékkel. Amúgy azokat a gullónokat nézd, amik nem gluténmentesek, de sajna azoknak is a többsége szimpla búzalisztből van.


De pl. Van étcsokoládés zabkekszük, az pedig zabpehelyből és teljes kiőrlésű búzalisztből van, de akkor ott van a joghurtos krémmel töltött kekszük, az is teljes kiőrlésű.


Amúgy én cukorbeteg vagyok, és én azt mondanám, hogy a mértékre figyelj. Az a baj, hogy a legtöbb ilyen kekszes dolog hiába cukormentes, ha "rossz" lisztből van, de azért még is csak jobb, mintha a cukros verziókat fogyasztanád. A mértékre mindenképp kell figyelni.

2023. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
20%
És mi a ménkűnek kell mindenáron kekszet enned? Vedd már észre, hogy az eddig folytatott étkezési mód vezetett oda, ahol most vagy. Itt most ne alkudozni kell, hanem étrendet és életmódot váltani. Gyökerestől!
2023. jan. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

IR-esként messziről kerülöm az összes ilyen “kamu diétás” terméket.

Hiába nincs benne cukor, ha magas glikémiás indexű lisztekből készül, ami iszonyú vércukor ingadozást eredményez, ezért csak éhesebb leszel tőlük.

Inkább sütök magamnak egy adag kókuszcsókot. Kevesebb, mint fél óra alatt elkészül 2 tojásfehérjéből, kókuszreszelékből és eritrit + stevia keverékből, ami aztán olvasztott cukormentes csokiba is forgatható.

2023. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!