Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A garatmandulagyulladàs meg...

A garatmandulagyulladàs meg tud gyógyulni antibiotikum nélkül is?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi idő alatt? Nem szedhetek antibiotikumot, mert mindre allergiàs vagyok. Mit tudtok javasolni, ami ahelyett használhat?
2023. jan. 5. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
A szopogatós tablettákra is: Strepsils, Strephen, Septofort? Beszedni meg Algopyrin, Kalmopyrin, Diclofenac, de huzamosabb ideig. És otthonmaradás, meleg tea.
2023. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, amit az első valaszoló ír segíthetnek.

De ha bakterialis gyulladás, akkor AB nélkül lehtnek szövődményei is.

Érdemes megnézetni, majd a doki mérlegel.

Egyébként nincs olyan hogy mindre allergiás vagy.

2023. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez azért veszélyes mert előfordulhat, hogy egy idő után màr nem produkál tüneteket és az ember azt hiszi elmúlt magától miközben csak az történt, hogy a gyulladàs akutból átment krónikussá aminek súlyos szövődményei lehetnek.


Olyan nincs, hogy mindenre allergiás vagy. El kell menni háziorvoshoz aki ismeri a kórtörténetedet és azok alapján felírja neked a megfelelő gyógyszert.

2023. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem napi háromszori sós vizes gargalizálás után 2 nap alatt elmúlt, pedig nyelni is nagyon fájt első nap. Plusz Strepsilst is szopogattam.
2023. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rég kipusztult volna az emberiség, ha ab. nélkül nem gyógyulna. Nyilván nagyobb az esély szövődményekre meg a súlyos kimenetelre gyógyszer nélkül, de azért a szervezetünkben van egy immunrendszer, ami alapvetően jól van kitalálva és összerakva...
2023. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Műttesd ki. Nekem is végül az oldotta meg a problémát. A te esetedben a sokféle gyógyszerallergia miatt talán ez a legjobb megoldás. Kérdezd meg erről az orvosodat.
2023. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!