Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vérkepen a pajzsmirigy...

A vérkepen a pajzsmirigy értéket minden orvos érti,vagy csak az Endokrinológus?

Figyelt kérdés
Tsh,Anti tpo stb.Ha autoimmun vagy,meg tudja más orvos is állapítani?

2023. jan. 6. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
A haziorvos is megallapitja. Nekem o irt fel Letroxot es jo is lett.
2023. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden orvos érti, azért küld a családorvos szakorvoshoz, hogy ő majd az okokat is feltárja és a megfelelő diagnózist felállítsa, megkezdje a hatékony kezelésedet.
2023. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki érti, ott rajta van a tartomány is, Letroxot is írhat fel, csak azzal az a gond, hogy minimum kell hozzá ultrahang is, van-e göb, cysta, megnagyobbodott-e, stb.
2023. jan. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anti tpo mennyitől magas?1200 felett van!
2023. jan. 6. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Rajta kell legyen a tartomány. Nekem a leleten <60 a tartomány, IU/mL-ben.
2023. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sztem is értik...de annyira bonyolult a pm múködése, ha nem egyértelmú a TSH-T3-T4 alacsony v. magas érték és az antiTPO meg antiTG is befolyásol, ezért szereti a háziorvos, ha lát endokrinológus is. Főleg ha vannak cyszták, göbök... A TSH-n kívüli hormonok és a biopszia kivizsgálást amúgy is csak szakorvos kérheti meg, vagy magánrendelőkben csináltathatsz ilyet. Nekem épp most van magas antiTPO-m és adott endokrinológushoz beutalót.
2023. jan. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy értik, azért végezték el az egyetemet, de vannak olyan jogosultságok, olyan vizsgálatok, amiket a háziorvos nem írhat ki, azért küldi az embert szakorvoshoz.
2023. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Mondjuk most erősítik egymást a kezdődő banyalázzal :D
2023. jan. 7. 11:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a háziorvos SEMMIT nem csinált a pajzsmirigyemmel, a kezdetektől a szakértőhöz irányított, meg mindig amikor felhoztam a témát.
2023. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!