Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges hogy alulműködik a...

Lehetséges hogy alulműködik a pajzsmirigyem?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok, 5 éve kezdődött nálam a vitiligo. Valószínűleg hajlamos vagyok rá, mivel anyukámnak is vannak foltjai.

Őszintén szólva eddig nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget a fehér foltoknak, engem nem zavarnak.


Viszont a foltokon kívül más gondjaim is vannak: hiába alszom ki magam, legalábbis úgy hiszem hogy 8-10 óra alvás elég kéne hogy legyen egész nap fáradt, lehangolt vagyok, olyan szinten hogy legszívesebben fel se kelnék, sőt többször is előfordult velem hogy 16 órát lazán aludtam.

Nem vagyok lusta, legalábbis próbálom a legtöbbet kihozni magamból annak ellenére hogy bárhol képes lennék elaludni.

A másik dolog hogy 5 év alatt nem változott a testsúlyom, illetve 74kg voltam 5 évvel ezelőtt, most 76kg vagyok, bármennyit eszek nem tudok hízni, edzeni is szoktam (ez miatt is nagy az étvágyam).

Ezen kívül viszonylag sokat ülök a számítógép előtt, nem szedek vitaminokat, a vitiligo szerintem annak következtében jött ki rajtam hogy kevés napfény éri a bőröm, illetve nem tehetek róla mivel éjszakai-bagoly típus vagyok.

Tervezek felkeresni egy endokrinológust kivizsgálás miatt, esetleg tudnátok ajánlani olyan Budapest környéki szakembert aki korrekt és megfelelő ellátásban részesítene?


A vitiligo nem zavar, de ez a folytonos fáradtság teljesen leszív, mintha az alvás csak időpazarlás lenne, ugyanolyan fáradtan kelek fel, nincs kedvem semmihez mégis ráveszem magam hogy megcsináljam, ha nem lennék kimerült, lehangolt sokkal magabiztosabb, céltudatosabb ember lennék.

Számomra ez egy hátráltató tényező amitől nem tudom hogyan szabaduljak meg, nyilván felkerestem a háziorvosom, viszont diagnózisa a magnéziumhiányban kimerült, 2 évig szedtem naponta magnéziumot (többfélét is) nem volt hatással a fáradtságomra.



2022. szept. 3. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy szimpla vérvétel adhat választ a kérdésedre: A pajzsmirigyfunkciót a TSH, szabad T3, szabad T4, anti-TPO és anti-TG mutatja. Utóbbi kettő (antitestek) az autoimmun folyamat kiszűrésére alkalmas. A háziorvos egyébként csak TSH-t tud nézetni a laborban, az meg sokszor nem elégséges.

Ne aggódj, már a legkisebb eltérés esetén (ún. szubklinikus pajzsmirigy alulműködés) felírják a csodálatos gyógyszert, csak aztán szedheted is életed végéig, ha nem rendeződik magától. (megjegyzés: nem szokott)

2022. szept. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!