Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Harmadik napja fáj a hasam,...

Harmadik napja fáj a hasam, hányingerem van. Elmenjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Jó napot kívánok!


Harmadik napja fáj a hasam a szegycsontom alatt, a köldököm fölött. Mindkét éjszaka arra ébredtem, hogy bugyog a sav a gyomromban és ég a hasam. Elkezdtem szedni savkötőt, Renee-t és Pantoprazolt, így a sav már nincsen (csak éjszaka), de a hasam továbbra is fáj. A fájdalom nem állandó, de nagyon nyomásérzékeny, kb hozzáérek a hasamhoz a köldököm felett és ég. Első nap fekete volt a székletem, de most már normális, de kicsit lazább, mint szokott.

Másik panaszom a köhögés, folyamatosan irritálja valami a torkomat, ami miatt száraz köhögésem van. (Ez előfordult többször is a tavoli múltban.)


Miért fajhat így a hasam? Érdemes lenne ellátogatnom orvoshoz, vagy szedjem csak a savkötőt és a probiotikumot? Reflux lehet a háttérben?


Előre is köszönök minden választ!


18/l



2023. jan. 9. 16:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy a nyelővcsövembem is érzek égető érzést, ami most már jobb lett, és gombócérzés van a torkomban. Ha behúzom a hasamat, nagyon fáj és a nadrág is nyomja, ha úgy hajolok. Tegnap nagyon hányingerem volt, úgy éreztem, bármelyik pillanatban tudnék hányni (de nem tudok hányni). Ezen kívül gyakran kell böfögnöm is.
2023. jan. 9. 16:54
 2/3 Gerelyke44 ***** válasza:
63%
A tünetek alapján valószínűsíthető a Reflux. Ez magyarázhatja a köhögési ingert is. Mindenképpen indokolt a gastroenterologiai kivizsgálás, minél hamarabb. Addig ne fogyassz kávét, csokoládét, zsíros ételeket, szénsavas italokat plusz ha dohányzol azt azonnal abba kell hagyni! Jobbulást!
2023. jan. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szerintem.is reflux, minden tünet arra utal. Menj el.dokihoz, mert jól tudják már kezelni gyógyszerekkel éc diétával.
2023. jan. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!