Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet egésznapos pánik,f...

Mitől lehet egésznapos pánik,félelem érzés?

Figyelt kérdés
Éjszaka 1x felriadok magas pulzussal. Mindig csak egyszer. Amúgy jól alszok. Vérképem rendben. Napközben "félek",de nem tudnám megmondani,mitől. Hogy történik valami rossz..de nincs ilyenre okom. A nyakam,hátam kissé be van állva,bár sokat cipeltem a napokban és sajnos sokat telefonoztam is rossz testtartásban.
2023. jan. 11. 14:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
35/N
2023. jan. 11. 14:14
 2/15 anonim ***** válasza:
Stresszes vagy?
2023. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Így eléggé,hogy folyton félek. De nem tudom,mi okozza.
2023. jan. 11. 14:18
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egésznapos pánik- és félelemérzés többféle okból adódhat. Az egyik leggyakoribb oka a szorongásos zavar, amely a testi és mentális tünetekkel járó, intenzív és folyamatos félelemérzetet okoz. A szorongásos zavarok különböző formái közé tartozik a pánikbetegség, az agorafóbia (tér fóbia), a szociális fóbia, az érzelmi-érzelmi fóbia, valamint a szorongásos zavarok.


Az alvás közbeni felébredések magas pulzussal pedig úgynevezett pánikrohamok lehetnek, amelyek függetlenek lehetnek a nappali szorongásoktól.


Azokat a tüneteket, amelyekről beszámolt, orvosnak kellene felmérni, hogy kiderítse az okát. Egyébként, egyéb tünetek is megjelenhetnek, mint pl. izzadás, remegés, szapora légzés, szívdobogás, hányinger, fejfájás, izomfájdalom, alvászavar, így a kezelést pontosan a tüneteknek megfelelően lehet kialakítani.


A szorongásos zavarok kezelésére többféle lehetőség is van. A legtöbb esetben a pszichoterápia, különösen a kognitív-viselkedésterápia a leghatékonyabb kezelési módszer, de gyógyszeres kezelést is alkalmazhatnak a szakemberek.


Azt javasolnám, hogy forduljon orvoshoz, hogy megbizonyosodjon az okról, valamint a megfelelő kezelést kapja.

2023. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Voltam orvosnál a közelmúltban, készült vérkép, pajzsmirigy vizsgàlat,fogászati ellenőrzésen is voltam. Mivel nincs semmilyen tünetem vagy eltérésem, nem tudom,hova kérjek beutalót.

Pszichológusra nincs keretem sajnos.

2023. jan. 11. 14:28
 6/15 anonim ***** válasza:
Létezik ingyenes pszichológus is a pszichiátriai gondozóban. Pszichológus tudja megoldani a problémát. A minimálbér környékén van a fizetésed?
2023. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha lesz motivációd arra, hogy jól legyél, lesz pénzed is. (Amúgy igen, TB alapon is meg lehet próbálni).

Még itt tartasz. Semmi gond nincs ezzel.

2023. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Havi 80 ezer környékén járnak az ismerőseim pszichológushoz (amit látok,hogy használ.de az sem egy hónap,hanem minimum fél év alatt..ennyim nincs, és nem is lesz,mivel az egyéb dolgokra teszek félre..lásd pl. letört fog kezelés+híd 350 ezer 5 évvel ezelőtti áron).
2023. jan. 11. 14:41
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Mikor majd azt is fogod látni, hogy a gyakori kérdéseken kiírt úgymond lottózástól, érzelmi lustaságtól nem leszel jobban, majd újratervezel.

Nagyon nagyon szomorú, hogy azért, hogy az ember jól legyen belül, egy másiknak kell fizetni, mert a személyes kapcsolatainkban, családban, pákapcsolatban, közelinek hitt barátságokban egyszerűen képtelenség a problémáinkról beszélni, mert nem fordulunk egymás felé.

2023. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazából nem lelki támaszt várok,arra lennék kíváncsi,lehet-e ez testi tünet miatt. Pl pajzsmirigy miatt lehetne. Gyulladt fog miatt lehetne. De ezek nekem nincsenek. Hatha valakinek kezdődött így betegsége mint nekem.
2023. jan. 11. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!