Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívdobogás érzés elmúlása...

Szívdobogás érzés elmúlása egyik napról a másikra. Aggódjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves, 70 kg, 168 cm magas nő vagyok.

150-es nyugalmi állapotú pulzusra kezeltek, voltam EKG-n, kaptam HOLTER-t, IMS-t, Szív Ultrahangon is voltam, pajzsmirigyre is vizsgáltak, minden lelet negatív, egy kicsivel, picivel kisebb a szívem az átlagnál, ennyit találtak.

150-es nyugalmi (fekvő) állapotú pulzusra írtak fel Nekem Talliton-t, amitől annyira nem múlt a folyamatos 100 fölötti pulzus szám és nem javult az egészségi állapotom, sőt romlott, mivel a Talliton egyensúlyzavari mellékhatása is kijött rajtam.

Kaptam gyógyszer módosítást és Bisoprolol-t szedek, egy felet naponta a 5 mg-ból.

A pulzusom normális, vérnyomásom 95-115 közt mozog, viszont ugyanúgy volt szívdobogás érzésem mellette.

Én ezt nem tudtam, hogy amúgy nem normális.

Egészen tegnapig ezzel keltem-feküdtem, majd elmúlt és nem éreztem a szívemet, nem is érzem.

Az lenne a rendes kérdésem - és kérlek ne trollkodjatok velem és gúnyolódjatok -, hogy történhetett-e valami mellkasban, amiből problémám lehet?

Mivel azt éreztem eddig, hogy vagy az egész szívem dobogott és azt is, hogy egy bizonyos ponton lent a mellkasomban nagyon hevesen tud verni egy rész.

Ez teljesen elmúlt, viszont előtte volt egy pár másodperces szívfájdalmam tegnap hajnalban és úgy múlt el, valamint úgy érzem recsegnek ropognak dolgok a mellkasomban.

Létezik az, hogy a mellkasban az izmok végig begyúlladnak vagy történhetett valami olyan probléma esetleg, ami káros hiába múlt el a szívdobogás?



2022. dec. 25. 03:29
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Cipész vagyok, fogalmam sincs. Rosszindulat és gúnyolódás nélkül kérdezem: Miért nem az orvosodtól kérdezed meg ezeket? Mindig megdöbbenek, hogy sokan (nem csak te) a szívgyógyszereiteket, egyéb életmentő gyógyszereket itt a gyakorin akarjátok beállítattni az unatkozó hülyegyerekekkel, háziasszonyokkal. Kérlek, hogy a kezelő orvosoddal beszéld ezt meg. A gyakori kérdések oldal nem erre való.
2022. dec. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem arra irányult a kérdés, csak információt adtam meg, hogy tudják.

Az volt a kérdés, ami az alja fele volt, ezek csak információk, hogy ez alapján jobban tudjanak választ adni.

2022. dec. 25. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Létezik az, hogy a mellkasban az izmok végig begyúlladnak vagy történhetett valami olyan probléma esetleg, ami káros hiába múlt el a szívdobogás?"


Létezhet,persze.Akár egy sima vírusfertőzés is okozhatja.A helyzet itt ugye az,hogy kivizsgáltak,és nem találtak semmit(mondjuk ez nem feltétlen jelenti azt,hogy ne lehetne még valamilyen másfajta vizsgálatot csinálni,vagy,hogy a vizsgálatok eredménye pontos lett)Nekem ugyanez van vérnyomással.Orvosilag(fizikailag) semmi sem indokolja.Itt jön képbe a pszichés ok,ami nálam több mint,valószínű,ugyanis nyugtató bevétele után rendszerint jó a vérnyomásom,az erős vérnyomáscsökkentők meg,amiket rendszeresen szedek van,hogy használnak,van,hogy nem,vagy csak valamennyire csökkentik.Ezen még a kórházi kezelőorvos is csodálkozott.

Gondol át,hogy benne vagy-e valamilyen erős,megoldatlan érzelmi konfliktusban,és,hogy meg tudnád-e oldani valahogy?

2022. dec. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálam erre nem is gyanakodtak.

Nezrológiai vizsgálatom voktam, de ott más miatt, nem e-miatt, de pszichés ok sehol senkinek nem merült fel.

Köszönöm amúgy az értelmes választ, csak hiába a net, bent is, amikor volt az IMS is, csak a kezembe nyomták oszt eriggy haza vele, meg a kollégának dolga van.

2022. dec. 25. 13:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a rossz érzésed elmúlt, annak örülni kellene. Nem aggódni miatta.
2023. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy kicsit túlsúlyos? Ennyi idősen nem kéne talán 70 kg.
2023. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6: Nehéz a csontozatom, látszik a borda kosaram, pont a 70 az ideális Nekem, de család szerint még hízhatnék (nem szeretnék).

De látatlanban jogos a feltételezés.

2023. jan. 5. 03:14
 8/8 A kérdező kommentje:
5: Igen, csak a drasztikussága váltotta ki az aggodalmamat, ahogy elmúlt, mivel megszoktam, hogy folyamatosan van a szívdobogás érzet és valljuk be, azért nem "csendesen" múlt el.
2023. jan. 5. 03:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!