Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Első fokú Av blokk valakinek?

Első fokú Av blokk valakinek?

Figyelt kérdés
Első fokú av blokkot állapítottak meg nálam ekg-n. Van valakinek ilyen? Hogyan kezelik? Nekem néha 50, máskor 150-re is felugrik a pulzusom. Érzem a szívdobogásom néha nehezen kapok levegőt. Kaptam Coryol 6,25mg gyógyszert. De attól félek mivel ez béta blokkoló, hogy nagyon lecsökkenti majd a pulzust, mikor néha még így is alacsony.

2023. jan. 12. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első fokú AV blokkot nem szükséges kezelni, ez inkább csak ilyen plusz információ az orvos számára. Részben bizonyos gyógyszereknél azért jobban kell figyelnie ilyenkor az orvosnak, nehogy magasabb fokú blokkot okozzon velük, részben pedig azért időnként nem árt kontrollálni az EKG-t, hogy nem mutatkozik-e magasabb fokú blokk. A legújabb nomenklatúrában amúgy első fokú AV blokkról már nem is nagyon szoktunk beszélni, inkább csak megnyúlt AV átvezetési időt említünk. De ez csak egy stilisztikai kérdés igazából.
2023. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az I. fokú AV blokk önmagában nem igényel kezelést, a szíven belüli ingerületvezetés ebben az esetben lassabb, mint kellene, de tudtommal ez nem befolyásolja a szívritmust. Az alacsony és magas pulzusértékekre szerintem nem az I. fokú AV blokk a magyarázat. Mennyi idős vagy és milyen nemű?
2023. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, igen, ezt amúgy én is szerettem volna még hozzá írni, csak elfelejtettem: Az első fokú AV blokknak nincs köze a hol gyors, hol lassú pulzusnak. Amúgy szedted már a gyógyszert, ami mondták a blokkot? Mert akkor lehet, hogy csak annak a hatása látszik, ami önmagában viszont szintén egyáltalán nem probléma, a pulzuskiugrásokon ugyanakkor segíthet a gyógyszer.
2023. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
32 éves férfi vagyok 178cm magas 88kg. Utóbbi pár hónapban sportolok. Futni szoktam leginkább. Pár hónapja 95kg voltam amúgy, csak közben fogytam. Remélem az nem befolyásolja. Csak az elmúlt pár napban volt hogy lement 50re is a pulzusom estefele. A sürgősségin kaptam gyógyszert, mert ott magas volt a pulzusom egy kicsit, és adtak akkor 1db 5mg-os bisoprololt. De az 2 napig nagyon lennt tartotta a pulzusom. Minden bajom volt tőle. Ezt is ott írták fel ezt a coryolt. Reggelente kell belőle egyet szednem. De ebből felet mertem csak bevenni. Azt nem tudom hogy miben más hogy ez karvedilol tartalmú, nem pedig bisoprolol a hatóanyag.
2023. jan. 12. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!