Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség? Erre kell...

Cukorbetegség? Erre kell gyógyszer, vagy nem kell?

Figyelt kérdés

Elsőként szeretném leszögezni, hogy van időpontom már orvoshoz. A hét második felében megyek, de érdekelne addig is mások tapasztalata. Kicsit aggaszt ez az egész már.


Kb egy éve derült ki, hogy magas az éhgyomri cukrom. 8 feletti volt akkor. Aztán elkezdtem diétázni, és sportolni amitől fogytam majdnem 30 kilot, (85 voltam és most vagyok 59kg és 170cm) egyre jobbak lettek az értékeim. De.. sajnos továbbra sem elég jók.


Igaz, most már 7 alatt vannak az éhgyomri cukor értékeim (ezt diétával plusz heti 3*1 óra kardio, + heti 1 óra súlyzós edzéssel értem el) A hba1c értékem normális. 3 havonta nézik a cukorral egyutt. (5.4 és 5.2 lett az elmúlt 2, de a diéta előtt sosem nézte senki) Terhelést nem csinálnak ilyen ehgyomrival.


Én amúgy meglennék így, csakhogy babát szeretnénk. Számít, nem számít, én idén 32 eves leszek és már háromszor elvetéltem (másfél év alatt). Kétszer a 7. aztán legutóbb dec. elején a 11. héten.


Az orvos szerint talán a rendezetlen vércukrom miatt van és most elküldött diabetológus szakorvoshoz.


Szerintetek erre kell gyógyszer?

Az orvos szerint túl fiatal vagyok ahhoz, hogy ez II.tipusu cb. legyen. (a nőgyógyász)


Mit tudok még tenni? Más kivizsgálás is lesz ha ez nem ad magyarázatot a vetélésekre. (bár amennyire én értelmeztem.. az orvos azt mondta reméli ez az oka, mert ha nem ez akkor csak rosszabb lehet..)


Köszi ha segítesz.



2023. jan. 16. 19:11
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nyilván nem tudom, hogy ez nálad most IR vagy más miatt van, de az biztos, hogy a baba váráshoz rendezni kell mindenképpen. Ez a 7 éhomi nem annyira magas, csak hát mi az oka, az a kérdés. Diabetológus egyébként abban is tud segíteni, hogy esetleg milyen étrend legyen, esetleg elküld dietetikushoz.

Egyébként hajlamosíthatnak IR-re a hormonális és az anyagcsere megbetegedések, pl. pajzsmirigy alul működése, a menstruációs zavar, a polycisztás ovárium szindróma, a tejcukor- és a gluténérzékenység és az emésztőrendszer megbetegedései is.

IR pl. lehet a II. tip. cukorbetegség előszobája, de ez akár még gyerekeknél is lehet.

Azt is mondanám, hogy menjetek el meddőségibe, ha már volt vetélés és nem jön össze már 1 éve a gyerek, ott bővebben ki tudják vizsgálni.

2023. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A háziorvosoddal is vizsgáltasd ki magad. A babaprojekthez általánosan jól karbantartott egészség kell és az egész kép általában a háziorvosnál van meg.
2023. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! A háziorvoson túl vagyok ha lehet így fogalmazni.


Vérvételem volt már sima és menstruációs ciklus 3. és ovulació utáni 7.napi is. Általánosan jók az eredményeim.


Pajzsmirigyem rendben van. TSH 1.17, T3, T4 is normális. Prolaktin normális.

Ovulacio van, ciklusom normális, szabalyos, most már túlsúlyom sincs, de az volt. Pcosnak nyoma nincs, ovulaciom van. Rákszűrésem rendben volt.

Hasi uh, pajzsmirigy uh rendben van.


Az inzulint nem nézték sosem mert ugye 8-as éhgyomrival nem terheltek, kíváncsi leszek mit kezd velem a diabetológus majd.


Én azt gondolom jó fizikai állapotban vagyok, mióta sportolok egészségesen étkezem, a bőröm/ hajam/ körmöm is szép. (ezt csak azért mondom, mert amíg nem dietaztam kimondottan csúnya száraz volt a hajam és a bőröm is)


Gluténérzékenység gyanúja nem merült fel, de éppen ezért nem is vizsgáltak ki sosem ezirányban.


Tejet nem nagyon bírom de emiatt, meg a magas cukrom miatt eleve nem is fogyasz(ha)tom. Zsíros terjtermékeket fogyasztok, attól nincs bajom.


Dietetikusom van. Vele együtt állítottuk össze az etrendemet. Bízom benne, jó szakember.

A diéta első fél éve arról szólt, hogy mindenféle alapanyagokat próbálgattunk, hogy mi az amit jól és mi az amit rosszul toleral a szervezetem. Hellyel-közzel tudom mi az ami nálam lassú és mi az ami nálam gyors CH-kent műkodik. A dietám szerintem jó, mert ha nem lenne jó, akkor a hba1c se lenne jo.

De.. a reggeli cukrom ettől nyilván nem megy le...



Nyilván szamit, a férjem. Az ő eredményei is rendben vannak, ő is 32 eves.


Nekem még hematologiai és immunológiai vizsgálataim nem voltak meg ugye ez a cukor dolog van ami biztosan nem jó.



Gondolkodunk meddőségi centrumon, de egyelőre még hittünk benne, hogy sikerül természetesen. Másrészt, meg ha nekünk összejön így is, akkor nem a fogantatással van baj hanem a baba megtartásán, nem? Akkor nem zavarnak el onnan?

2023. jan. 16. 20:01
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem zavarnak el, de attól, hogy még odamentek és pl. férjednek csinálnak egy spermaanalízist, az is számíthat, illetve attól még spontán lehet teherbe esni és próbálkozni, csak egy meddőségiben kicsit komplexebben nézik az összefüggéseket, és talán meg tudod, hogy miért van vetélés, de ez csak egy ötlet, nyilván spontán jöjjön össze inkább.
2023. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igazad van csak nehéz elindulni
2023. jan. 16. 20:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos a diabétesz nem kor függő, szóval lehetsz cukros vagy IR-es (az meg végképp nem kor függő).


A TSH-d jó babázáshoz az biztos. Az ösztrogén - progeszteron combót megnézték neked arányában? Azért kérdezem, mert nekem van egy nagyon jó endokrinológus belgyógyászom (pajzsmirigyes vagyok sajna) és ő magyarázta el, hogy lehetnek jók az értékek, de az arány a fontos. Viszont mentem nőgyógyászhoz szintén babás projecttel és ő kijelentette (az amúgy endokrinológus által diagnosztizált ösztrogén dominanciára), hogy jók az értékeim, ezzel semmi baj. Szóval orvosfüggő is. Nem mondom, hogy neked nem jó az orvosod, de azért érdemes lehet megnézni.


Esetleg barnázol menstruáció előtt( vagy után)? Az jele lehet a progeszteron hiánynak, ha felmerülne benned annak a gyanúja, hogy ez is a háttérben van (progeszteron hiány vetélést okozhat).


Amúgy lehet kapsz gyógyszert a cukrodra, de ne félj tőle. Nem biztos, hogy életed végéig kell szedd, és vannak arra példák, hogy terhesség után stabilizálódott az anyukák cukra.


Sok sikert!

2023. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Üdv!

Bevallom nem tudom mit néztek mit nem. Lehet ilyen ösztrogén túlsúlyt nem, de a leleteim alapján szerintem ennek utána tudok olvasni, ha ilyen van.


Nem barnáztam soha eddig még. Néha van olyan, hogy este pecsételő vérzésem van (rózsaszín) és akkor reggelre megjön, de mást nem tapasztaltam. Néha vannak bővebb vérzéseim de azok sem görcsösek, csak max kicsit több napig van hogy erősebb. Eleve max 5 napig tart, amiből az első 2 nap szokott erős lenni.


Ami egyedül van pms tünet nálam az a menstruáció előtti levertség, szorongó vagy inkább üresség érzés, néha ingerültség.

Mellem is inkább peteéréskor fáj, menstruáció előtt nem szokott.


Régebben sokszor a fejem is fájt, de már ez sem jellemző az életmód váltás óta.


Kíváncsi leszek mit mondanak. Félek azért mondta az orvos, hogy ez nem 2es t. cb, mert hogy úgy értette 1-es.


Ma reggel kicsit olvastam a témában (bár most nem szakmai cikkeket hanem csak mindent ami szembe jött) és arra jutottam, hogy ezek alján az van, hogy akár egy vírusfertőzés is kiválthatja az 1es t. cb-et és nem feltétlenül csak gyerekeken jelentkezik.


Nem félek egyébként a gyogyszertol. Inkább kapjam, mint egy vetélés. Sőt.. mostanában egyre több helyrol olvasom, hogy kezd elterjedni itthon is, hogy aki már eleve szedte a gyógyszert azt nem állítják át inzulinra ha terhes lesz. (persze ez csak akkor érvényes rám ha 2es t. vagyok mert az 1es az eleve inzulinnal nyit)


Mindegy is, pár nap es megyek orvoshoz. Ha valakit érdekel majd megírom mi lett.

2023. jan. 17. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!