Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epekő okozhat hasmenést?

Epekő okozhat hasmenést?

Figyelt kérdés

Karácsonykor nem voltam jól napokig.Puffadtam,émelyegtem,néha ment a hasam.

Elmentem vérvètelre és hasi UH-ra ahol kuderült,hogy több eprkövem is van.Műtétre várok..

Viszont ma ebéd után eljezdett verni a víz,csikart a hasam és kb 3x volt hasmenésem,mustársárga szíbű.Ezután kb fèl óráig èmelyegtem,majd elmúlt.

Lehet ez az epekő miatt?


2023. jan. 17. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet epesavad! Az epefolyadék a màjban termelôdik és az epehòlyagban tàrolòdik. Az epesavak itt alakitjàk àt emulziòvà a zsirokat és evvel javitjàk az emésztésûnket. A nagy zsirmolekulàkbòl pedig sok kicsit csinàlnak. Ezeket az apròbb molekulàkat azutàn a hasnyàlmirigy emésztôenzimjei még tovàbb bontjàk. A jòl mûködô epe nélkûl a zsiremésztés zavart szenved ami puffadàshoz és hasmenéshez vezethet.
2023. jan. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Màr kiderûlt, hogy epeköveid is vannak ugyhogy összetett a probléma. Minden jòt!
2023. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. jan. 18. 06:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát az epesav nem tud elfolyni,ezért hasmenés formàjában távozik?Ebből lehet nagyobb baj?
2023. jan. 18. 07:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! A hasmenés és az ebbôl fakadò rossz közérzet oka az epehòlyagbòl rosszul ûrûlô epe.
2023. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mit jelent az,hogy rosszul ürülő?
2023. febr. 11. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!