Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat minden napos lágy...

Mi okozhat minden napos lágy székletet, hasmenést?

Figyelt kérdés
A tejet nem bírom, de tejmentesen étkezem(és nagyrészt gluténmentesen is). Mégis minden nap lágy a székletem. Főleg reggel kell mennem, amit görcsös hasi fájdalom előz meg. Mi lehet a bajom? Ezen kívül napközben csak ritkán fáj a hasam, puffadás sem jellemző és székletem is nagyrészt csak reggel van, vagy ha kávét iszok, akkor napi többször. Szóval nem vettem észre, hogy bármilyen ételhez köze lenne.

2021. júl. 19. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Glutén okozott nekem ilyen panaszokat, és mivel nem étkezel gm, simán lehet.
2021. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És ha kerulod a kávét?

Ha az sem javul akkor irany orvos

2021. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Cölis nem vagyok. Az az érdekes, hogy év elején hetekig tej- és gluténmentesen étkeztem, akkor teljesen rendben is volt a székletem. Aztán pár hete a diéta ellenére is visszatért a hasmenés...ez lehet szervi baj? Vagy lehet most már érzékenyebb lettem ezekre és ha csak kicsit is eszek belőle(előfordul), akkor máris visszajönnek a panaszok?
2021. júl. 19. 11:09
 4/4 Senior Séf ***** válasza:

Ha nem bírod a glutént, akkor kerüld, mert addig vagy tünetmentes, amíg nem eszel ilyet. Nagy valószínűséggel autoimmun folyamat indul be tőle, márpedig az immunrendszer nem felejt! Ami egyszer immunválaszt váltott ki, arra egész életedben ismét azt vált ki.

Nagy vonalakban elmesélem, mi zajlik le a szervezetedben. A glutén (mint ahogy a neve is mutatja) egyfajta ragacsos anyag. Ez leradírozza a vékonybél falát védő nyálkaréteget, ami ekképpen áteresztővé válik. Ez az áteresztő, szivárgó, vagy lyukas bél szindróma. Ennek következtében emésztetlen fehérjemolekulák szivárognak át a véráramba, és miután az immunrendszer a testidegen fehérjék megsemmisítésére van "kiképezve" folyamatos inzultusnak teszi ki azt. Folyamatosan támadásra ingerli, hiszen egyfolytában szivárog át a toxikus béltartalom. Az immunrendszer tehát a nap 24 órájában harcol, érthető, tehát, ha a végsőkig kimerülve már nem tudja megkülönböztetni a betolakodó fehérjéket, a szerveidet alkotó fehérjéktől. Ráadásul itt még a molekuláris mimikrihatás is bezavar a képbe, szegény védelmi vonalunk már végképp nem tudja, kik a jófiúk, kik a rosszak. A vége tehát az, hogy valamely szervünk áldozatul esik neki. Dr. Csicsor szerint az, hogy melyik szervünk lesz ez, az a vércsoporttól, valamint a jellemzően ártó fehérje eredetétől függ, de ebbe most ne menjünk bele.

Annyi bizonyos, hogy étrend- és életmód változtatásra lesz szükséged.

2021. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!