Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikortól lenne várható, hogy...

Mikortól lenne várható, hogy belázasodok?

Figyelt kérdés
Tegnaptól jár be influenzásan, lázasan egy kollégánk. Ma is itt van. Mikortól várható, hogy nálam is mutatkoznak a tünetek nagy valószínűséggel?

2023. jan. 24. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Hordj maszkot, fertőtlenítsed a kezed, vitaminok és talán lehet szerencséd.
2023. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy soha.

Vagy 2-3 napon belül.

2023. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Jaja, 2-3 nap. De nem értem, miért nem megy pár nap táppénzre az ilyen. Inkább lefertőz még x embert. Gratulálok neki.
2023. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, de nem megy. Még jól vagyunk tegnaptól, de lehet majd megindul a lerobbanási hullám
2023. jan. 24. 11:43
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Fiaméknál is betegen járt be dolgozni egy ember és 2-3 napon belül az egész csoportot elfertőzte.
2023. jan. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
87%

30-40-50, urambocsá' 60 éve még nem tekintettük betegségnek a náthát, nem is maradtunk otthon vele. Ez a fene nagy óvatosság egyáltalán nem célravezető, és hosszútávon megbosszulja magát. Az immunrendszer nem attól lesz erős, ha a széltől is óvod, hanem attól, ha minél több kórokozóval találkozik. Ha megfigyeled, az idős emberek egyre ritkábban lesznek náthásak. Azért van ez így, mert a hosszú életük során sokféle mutánsával találkoztak az influenzának, és egyre kevesebb van, ami újdonság, és megbetegíti.

Én pl kb 15 éve voltam utoljára náthás, és nem azért, mert nem járok emberek közé. (Vagyis de, sokszor voltam náthás, de az délelőtt 10 órára rendre el szokott múlni.)

2023. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!