Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem múlik el a szomjúságom?

Segitseg kérdése:

Miért nem múlik el a szomjúságom?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 órában körülbelül csak szenvedek, mert egyszerűen nem múlik el a szomjúságom, már megittam vagy 3 liter folyadékot, de már rosszul vagyok tőle. Mit tehetek ilyenkor, illetve ez lehetséges, hogy valami betegség előjele lehet?

2023. jan. 27. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt már ilyen korábban? Mennyire gyakori ez? Mit ettél előtte? Ha csak eseti, akkor lehet túl sok sót vagy cukrot vittél be, és ezért a szomjúság. Alkohol is okozhat ilyet, mert kiszárítja a szervezetet.

Viszont ha gyakran van ez így, érdemes kivizsgáltatni, főleg, ha acetonos lehelet társul mellé, mert az cukorbetegségre utalhat.

2023. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem terhesség alatt cukorbetegséget jelzett az, hogy hiába ittam, szomjas maradtam. Van itthon vércukormérőnk, kiderült, hogy vacsora után egy órával 10 fölötti a vércukorszintem.


Ha nektek is van, érdemes lenne megmérni, mert ha ezzel a módszerrel diagnózist nem is lehet felállítani, azért irányt adhat, hogy van-e valami súlyosabb gond. Ha nincs, és holnap reggel is fennáll ez az állapot, akkor sétálj el a legközelebbi patikába, ami nyitva van, általában csekély összegért megmérik neked.

2023. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Remelem, veled is csak az tortent, ami egyszer velem.

Nem szoktam mar uditoket inni, egyszer megis egy ketliteres lottyel talaltam magam melegben. Egyre csak azt ereztem, hogy vattat kopok, es csak ittam. Nagy sokara esett le, hogy valami borzalmas edesitoszert tartalmaz, amitol ereztem a szajszarazsagot, es tovabb ittam azt a sz@rt.

Csak hatha te is.

2023. jan. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran fordult elő? Mivel próbáltad oltani a szomjad?
2023. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet kezdodo diabetes insipidus akar. Ez nem cukorbetegséges diabetes.


Esetleg nem utotted be a fejed mostanaban? DI kialakulhat spontan egy kisebb agyi traumatol.


Persze ha folyamatosan fennall akkor orvos..


[link]

2023. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!