Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néha elviselhetetlen szomjúság...

Néha elviselhetetlen szomjúságot érzek,ugye csak a meleg miatt?

Figyelt kérdés
Sok édességet eszem, keveset ittam ma és gyengének, nagyon szomjasnak, úgy érzem majd meg halok ha nem iszom, ha nem ihatok. Megittam egy fél üveg 1,5 literes vizet jobb lett. Ez dehidratáltság lehet? Menstruálok ráadásul.

2021. jún. 18. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ne fogd arra, az már nem normális .
2021. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez annak a jele szerintem.

(Menstruációval is vizet vesztesz. Megha minimalis is, de siman lehet a gyengeseg, illetve a többi tünet a menzesz miatt) vagy a hirtelen nagy meleg miatt...


Egyébként

1,5l viz-fele!!!- nagyon kevés, amugy is egy egeszseges embernek, főleg nyáron.

Neten találsz kalkulátort, hogy kb mennyi a napi szükséglete korodnak, sulyodnak, munka vegzes milyenségenek megfelelően.

Van app. Amelyik "szól", hogy innod kell. Kb. Mintha egy sms-t kaptal volna, olyan hangja van, mint a vízet öntene valaki egy pohárba. Ez azert jó, mert egesznap szól, hogy igyál (persze nem mindig olyan a helyuet) de nem este kap eszbe az ember, h o tejo eg ma csak 1pohar vizet ittam egesznap.

Nekem bevallt ez az app. Mar tudatosan iszom.


Illetve, etkezes elott, akarmi van en egy pohar vizzel kezdem. Nem mindig csúszik le az egész, de ha par korty az is sokat számít!

2021. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meleg van és napközben keveset ittál, nem meglepő, hogy nagyon szomjas voltál már. Máskor figyelj oda napközben is, hogy igyál rendesen és nem lesz gond.
2021. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma egész nap ittam én is, nem szoktam ennyit. Folyamatosan szomjas vagyok, igaz sokat is izzadtam. Nyár van, meleg inni kell.
2021. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehidratáltság, többet kell innod
2021. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
0,75 liter víz nem valami sok.
2021. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
100%
Lehet. De a cukorbetegségnek és a túl sok sónak is lehet ilyen tünete. Azért nyáron, ha az ember izzad, akkor 3 liternél több folyadék is kellhet.
2021. júl. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!