Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek épült fel teljesen a...

Kinek épült fel teljesen a szaglása koronavírus fertőzés után 6 hónappal?

Figyelt kérdés

Arányokra lennék kíváncsi, hogy 6 hónappal a fertőzés után ki érzi úgy, hogy pontosan ugyanolyan a szaglása mint a fertőzés előtt, és ki az, akinek akárcsak egyetlen szag is hiányzik a szaglásából, legyen az akár a legkellemetlenebb fajtából.


Pont egy hónapja lázadodtam be coviddal, január 4-re fokozatosan elment a szaglásom és az ahhoz kapcsolódó ízlelésem, még a földgáz szagosító anyagát sem éreztem, január 8-ra már valamit sikerült éreznem belőle, mostanra szinte olyan a szaglásom mint előtte, de csak szinte, mert a kellemetlenebb de nem túl erős szagokból a semmi, a nagyon enyhe, és csak a pillanat erejéig érezhető fokozatok között változik. Például ezeket nem, vagy alig érzem: áporodott szagok, szellentés, pár fajta szájszag. Megemlíteném itt az acidózist, amivel covid előtt őrületbe lehetett engem kergetni, most pedig bár enyhén, éppen hogy megérzem a másikon. Penész átjárta helyiség szaga is az alig érezhető kategóriába esik.



2023. jan. 28. 10:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%

Tudtommal az egyedüli vírus amely képes átlépni a vér-agy gátat, ami ugye határt szab sok mindennek, még az immunsejteknek sincs oda bejárás.

Érdekes vírus. Mindenképp egyedi sok szempontból.

2023. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

#12 Így van. Figyelemre méltó!

[link]

2023. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Scream85 ***** válasza:
95%

Most van 2 éve hogy Covidosok voltunk. Feleségemnek azóta sem állt helyre a szaglása és az ízérzéke.

Most is sokszor érez fantom szagokat (füstöt, dohos szagot), teljesen friss ételeknek érez teljesen más ízt mint aminek kéne lennie.

2023. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve voltam covidos először, mostanában kezdtem naplózni azt, hogy mi váltja ki az átható cigifüst szagot. Nem dohányzom, és mégis vannak olyan napok, mikor egész nap bagószagot érzek az orromban. Nem így ébredek, valamitől kialakul. ( jellemzően főzéssel kezdődik) Nekem egyébként meggyőződésem, hogy az agyban mentek végbe olyan változások, amik miatt így van, mert pl egy ilyen nap után másnap reggelre már rendes szaglással ébredek. Sőt, volt már arra is példa, hogy vasárnap délután, miután megvolt a vasárnapi ebéd főzése, lefeküdtem egy délutáni szundira, és mire felébredtem eltűnt. Tehát az agyam kikapcsolt, újrabootolt, és jól működött. Érdekes dolog ez, egyelőre még nem zavar annyira, van mikor megfájdul a fejem estére a szagtól, de talán én még a szerencsések közé tartozom, mert ha pl dögszagot éreznék egész nap, ááá, abba belegondolni is rossz.
2023. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönom utolsó. Igen, ez érdekes, és jobbulást! Alvás közben tudtommal kikapcsol a szaglásunk, akár valahol itt lehet keresendő az ok, továbbá nekem személyes tapasztalatom, hogy reggel még nem feltétlenül olyan éles a szaglásom, ízlelésem mint később, napközben.
2023. febr. 4. 08:56
 16/23 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, covidtól függetlenül, de ez szubjektív.
2023. febr. 4. 08:57
 17/23 anonim válasza:
0%
Még most sem tudom megkülönböztetni a szilva pálinkát az almátol
2023. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
És pálinka nélkül az almát a szilvától?
2023. febr. 4. 22:29
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

Én több mint egy éve voltam hivatalosan covidos, akkor 1 hónapig semmilyen szagot nem éreztem, ízeket pedig sokkal gyengébben. Azóta hol jobb, hol rosszabb, volt még egy hónap tavaly, amikor teljesen elment a szaglásom, pedig nem is voltam beteg. A fokhagyma szaga és íze kellemetlen, pedig előtte szerettem. A kedvenc parfümöm illatát nem tudom elviselni. A mosószereknek, öblítőknek alig érzem a szagát, az illóolajokat (pl. teafa, levendula) alig tudom megkülönböztetni egymástól. A gázszag és a kávé illata is más, fura, de legalább már érzem.

Egy biztos: orrba dugós tesztet többet nem engedek csináltatni. Fájt, utána vérzett az orrom, és másnaptól nulla szaglás.

2023. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, és jobbulást!


Abban az időben amikor elviekben nem voltál covidos és mëgis elment a szaglásod, akkoriban végezték a tesztet ami okozhatta?

2023. febr. 9. 11:41
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!