Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek épült fel teljesen a...

Kinek épült fel teljesen a szaglása koronavírus fertőzés után 6 hónappal?

Figyelt kérdés

Arányokra lennék kíváncsi, hogy 6 hónappal a fertőzés után ki érzi úgy, hogy pontosan ugyanolyan a szaglása mint a fertőzés előtt, és ki az, akinek akárcsak egyetlen szag is hiányzik a szaglásából, legyen az akár a legkellemetlenebb fajtából.


Pont egy hónapja lázadodtam be coviddal, január 4-re fokozatosan elment a szaglásom és az ahhoz kapcsolódó ízlelésem, még a földgáz szagosító anyagát sem éreztem, január 8-ra már valamit sikerült éreznem belőle, mostanra szinte olyan a szaglásom mint előtte, de csak szinte, mert a kellemetlenebb de nem túl erős szagokból a semmi, a nagyon enyhe, és csak a pillanat erejéig érezhető fokozatok között változik. Például ezeket nem, vagy alig érzem: áporodott szagok, szellentés, pár fajta szájszag. Megemlíteném itt az acidózist, amivel covid előtt őrületbe lehetett engem kergetni, most pedig bár enyhén, éppen hogy megérzem a másikon. Penész átjárta helyiség szaga is az alig érezhető kategóriába esik.



2023. jan. 28. 10:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem, akkor (2022-ben) nem teszteltek, csak 2021-ben. Nem tudom, hogy a tesztnek volt-e hozzá köze, de előtte semmi baja nem volt a szaglásomnak, az influenzás tüneteim is elmúltak, mire dokihoz mentem. Ő ragaszkodott a teszteléshez.
2023. febr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Én egy éve és 3 hónapja voltam covidos (tehessen). Nekem először teljesen elment majd fantomszaglásom lett. Eleinte dögszagot éreztem. Szinte semmit nem tudtam megenni. Azóta enyhült de semminek nem érzem az eredeti illatát, ízét. Alap ízeket érzek ol sós, erős, édes de pl hogy a joghurt banános vagy epres azt már csak tippelni tudom. Bízok, benne hogy egyszer visszajön rendesen.

Legroszabb az egészben hogy a pici babám babaillatát nem érezhettem… 😞 Sokat agyalok rajta ha be lettem volna oltva akkor is elment volna vagy nem….

2023. febr. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Ez szomorú, de köszönöm hogy leírtad és felépülést kívánok!


Ha tudsz angolul, a videóban szaglásterápiáról beszél a nő, hátha segítségedre lesz.


[link]

2023. febr. 14. 06:25
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!