Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A magas vérnyomás mennyire...

A magas vérnyomás mennyire maradandó?

Figyelt kérdés

Az utóbbi éveimben nagyon stresszes és kimerült voltam és fizikailag is elhanyagoltam magam, nagyon keveset mozogtam, viszont nem eszek túl sokat, túl sok cukrosat meg főleg nem, viszont a mozgáshiány miatt, így is sikerült eléggé elhíznom. (Kb 20 kg felesleg van rajtam)

Pár hete elkezdtem rendszeresen mozogni, viszont az orvosom megmérte a vérnyomásom pár napja és elég magas volt. Azóta mérem itthon is és bár nem annyira magas mint az orvosnál volt, de így is magasabb a kelleténél.

Felírt nekem egy vérnyomáscsökkentő gyógyszert , de nem vagyok benne biztos, hogy gyógyszerrel akarnám ezt csökkenteni, ma el is kezdtem erre való gyógynövényeket használni.


Még fiatal vagyok a 20as éveim elején járok és ülőmunkát végzek.

Ha rendszeresen mozgok, és egészséges életmódot folytatok visszaállhat a vérnyomásom egy ideális értékre?

Olyan fiatal vagyok még, és tudom hogy ez az egész az én hibám, ugyanakkor nem akarok ennyi idősen már ilyen gyógyszereket szedni.



2023. jan. 30. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A vérnyomás lehet stressztől is valóban, de van aki már gyerekkorban is rákényszerül a gyógyszerre.


Viszont nem játék a magas vérnyomás. Ne a gyógyszertől félj, hanem a kezeletlen magas vérnyomástól. Ugyanolyan teljes értékű életet élhetsz mint az, akinek nincs magas vérnyomása, nem fogja az életed megrövidíteni ha gyógyszeresen kezelt vérnyomásod van.


Fiatal vagy, de ha nem akarsz 30 évesen elpatkolni a magas vérnyomás okozta szövődményektől (például infarktus), akkor szedd azokat a gyógyszereket amit az orvos felírt. Idővel változtathatsz életmódot és ha a vérnyomásod esetleg helyreáll, akkor gyengébb gyógyszer is szóba jöhet vagy akár a teljes elhagyás, de addig míg ez nem következik be, érdemes a vérnyomásod a megfelelő értékeken tartani, ez a te érdeked.

2023. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hogy a francba nem lehet észrevenni, hogy valaki hízik? 5 kilót már mindenképp észre lehet, már csak a ruhaméret miatt is. Aztán már csak annyi a dolog - ha valaki mozogni sem akar - hogy kevesebbet kell enni. Ha a mérleg még mindig felfele megy, akkor még kevesebbet. Te biztos nem ettél keveset, ha híztál közben.
2023. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1es köszönöm a válaszod!


2es nem tudom hol olvastad, hogy nem vettem észre, hogy hízok. Ahogy azt se mondtam hogy keveset eszek. Azonban soha nem ettem sokkal többet, mint amennyi egy velem egy korban lévő, ehhez a nemhez tartozó embernek az ideális mennyiség - csak nem mozogtam mellé.

2023. jan. 30. 20:50
 4/5 szg74 ***** válasza:
Kívánom, hogy sikerüljön boldogulnod a helyzettel, de hozzáteszem, ez nem könnyű! A modern orvostudomány fantasztikus eredményekre képes, de időnként olyan érzésem van, a magas vérnyomás kimaradt a látókörükből. (Túl nagy üzlet a jelenlegi állapot, hogy változtassanak rajta...?) Nem árt, ha ezt is tudod.
2023. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Főként lelki eredetű, a lelket kell rendbe rakni, ezen belül a stresszt kezelni.
2023. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!