Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen max. pulzusszám (sz....

Milyen max. pulzusszám (sz. V/perc) és max. vérnyomás az amit egy ember néhány órán át képes maradandó károsodás, vagy halál híján elviselni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egyénenként eltérhet, ezért csak egy általánosabban elfogadott "közép"értéket írjatok.
2008. szept. 20. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

jujj!


A normál pulzus 72, terheseknél 30%-kalmagasabb.

ha tartósan 100 fölötti, akkor károsodást okoz, de sajnos nem tudom azt az értéket ami halálos lenne, mert a futóknak is tökre felmegy, de talán a focisták akik meghaltak a pályán..tudod ők 90 percig futkosnak és fenntartják a magas pulzust..így a szívnek annyi...de nem tudom szegényeknek mennyi volt a pulzusa gondolom 100 fölötti.

2008. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!

az gáz, mert nekem gyakran 90 körül van nyugalmi állapotban is!

2008. szept. 21. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:

A maximum vérnyomás 280/150 lehet

A minimum vérnyomás 70/30 (ez már ájulás)

A maximum pulzus 220 a minimum 30


Ezek extrém értékek.

2016. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A takarítónőnk egyszer szarul érezte magát otthon, hát kihívta a mentőket, megmérték a vérnyomását, 280/170 volt, gyorsan be is vitték a kórházba, ott azt mondta neki a doki, hogy látott már ennél magasabbat, de azok egyrészt nem tudtak járni, másrészt a másnapot nemigen érték meg :)
2016. szept. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!