Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxot csak gyomortükrözésse...

Refluxot csak gyomortükrözéssel lehet diagnosztizálni?

Figyelt kérdés
Hasi ultrahang nem mutatja ki vagy más vizsgálat? Muszáj a tükrözés?

2023. febr. 2. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kilégzéses tesztek is erre, de ha a dokid tükrözni akar, akkor mást is keres, lehet hogy súlyosabb dolgot szeretne kizárni.
2023. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát majd holnap megyek orvoshoz csak szeretnék felkészülni, mi vár rám 😅

Be kéne vállalni a tükrözést, mert attól félek gyomorfelélyem van de nagyon félek tőle...

2023. febr. 2. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha a reflux elkeni gyógyszertől megszűnnek a panaszok, az is diagnózis sokszor.
2023. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
*elleni
2023. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már kb. 3 hete szedem a gyógyszert, enyhítette a gyomorégés de ha sokáig üres a gyomrom még mindig érzem. Émelygést még most is érzek, tehát nem mulasztotta el a tüneteket tökéletesen a gyógyszer... Meg a bal oldalam szúrni szokott
2023. febr. 2. 15:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak hasonló panaszaim, és kiderült epekő. Sok oka lehet, nem csak a fekély. Sőt lehet téged is előbb küldenek el hasi ultrahangra csak utána tükrözésre.


Egyébként az üres gyomor is sok tünetet tud okozni. Émelygés, hányinger, fejfájás stb stb. Sose legyen üres a gyomrod, mindig próbálj meg enni valamit, akár kis kekszet.


Reméljük, hogy időben meglesz mi a gond, mielőtt baj lenne.

Majd írd meg mit mondott a doki!

2023. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos gyomortükrözést javasolt végül beleegyeztem 😅 Nagyon félek tőle de szeretnék pontos diagnózist, hogy mi baja a gyomromnak. Remélem el is merek menni rá 😅
2023. febr. 3. 13:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég voltam, és nem kell félni tőle. Néhány percet vesz csak igénybe, és sokkal nagyobb az ijedelem előtte, mint amennyit az egész megérdemel.
2023. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van bár az orvos is ezt mondta... De jó lenne ha adnának bódítást nem kéne éreznem ahogy a gyomromban turkálnak 😂
2023. febr. 3. 14:24
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
69%
Nem. Gyomortükrözést csak akkor csinálnak, ha felmerül a gyanú, hogy a refluxon kívül maga a gyomor is érintett az ügyben.
2023. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!