Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felnőtt korban skarlátosként...

Felnőtt korban skarlátosként kell kezelés?

Figyelt kérdés

Az iskolában Skarlát ütötte fel a fejét... A gyerekem pottyos lett, a nyelve is hólyagos...10napig antibiotikumozol.


Én is torokfajos vagyok, de a háziorvosom azt mondta, ez ránk, felnőttekre nem veszélyes. Vírusként kezeljük ugyanúgy cseppekkel.


Ismerős anyukának (akinek más a dokija), antibiotikumot írtak fel, mert állítólag a felnőtteket jobban megviseli (haldokló érzést jelölt meg).


Ki mit tud erről?

Előre is koszi a válaszokat!

🙏



#betegség #skarlát #javallat #Gyermekkori megbetegedések #Orvosi elvek
2023. febr. 3. 07:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2023. febr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen...ezalapjan nekem is szednem kellene.
2023. febr. 3. 10:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttekre is veszélyes ! Ha jelentkezne nálad hasfájás, hányás vagy torokfájás, láz, akkor keresd fel az orvosodat. Bakteriális fertőzésről van szó , késői szövődménye lehet szívburokgyulladás, vesegyulladás is.
2023. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Felkerestem... Láz nem volt , csak torokfájás és egy skarlatos gyerek a háztartásban... Legyintett 😳
2023. febr. 3. 10:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom . Én csak orvostanhallgató vagyok, nincs jogom beleszólni a háziorvosod munkájába. Viszont én gyerekként ezen végig mentem, szigorú pihenés és rengeteg penicillin volt a gyógymód rá . A “gyerekbetegségek” a felnőttekre is tudnak veszélyesek lenni.( lásd bárányhimlő, kanyaró)

Ha hétvégén rosszabbodnál, akkor keresd fel a háziorvosi ügyeletet szerintem .( mond nekik el, hogy van a háztartásban skarlátos, te sem érzed magadat jól , háziorvosod a héten már látott , a helyzeted viszont rosszabbodott. Így talán komolyabban veszik a tüneteidet.)

Jobbulást !

2023. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A tüneteim nem rosszabbodtak...mostanra szinte teljesen jól vagyok... De leginkább most a maradvány betegségek érdekelnenek. Ha Jol viseltem, akkor pl megúszhatom a szívizom gyulladást??! Vagy ettol függetlenül jöhet minden..vesekarosodas, agyhártyagyulladás😳?!
2023. febr. 3. 14:09
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek ritka szövődményei, ne aggódj ezeken.:)

Sajnos előfordulhatnak, de egy bakteriális mandulagyulladás után is kialakulhatnak ezek.

2023. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában azért a torokfájás nem igényel antibiotikumot. Simán lehet, hogy te csak meghűltél
2023. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi..Megnyugtattal.

Bár erős torokfájás volt, amit ezelőtt csak régen éltem át, de ... Remélem csak ennyi.


Még sok ilyen körültekintő, jószándékú orvost (anhallgatót) Magyarországra is !! 😘

2023. febr. 3. 14:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm!☺️

Remélem hamar rendbe jöttök .

2023. febr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!