Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másnak is gondot okoz a...

Másnak is gondot okoz a gaviscon szedése?

Figyelt kérdés

Nagyon erős reflux kínoz, a rennie nem sokat segít, egészségügyi okokból pedig abba kellett hagynom a protonpumpa-gátló szedését.

Netes javaslatok hatására megvettem a gaviscon szirupot, és én nem tudom mi van vele, de annyira undorodom tőle, hogy alig bírom lenyelni. Rettentően csodálkozok magamon, felnőtt ember vagyok, sose volt gondom semmilyen gyógyszer szedésével, de egyszerűen beveszem a számba, és mintha összezáródna a torkom, nem bírom lenyelni, ha nagy nehezen sikerül, akkor meg úgy öklendezem tőle, hogy a taknyom-nyálam egybefolyik. Kb egy fél kupaknyit tudok leküzdeni belőle kínkeservesen, és már az a kevés is javít a dolgon, úgyhogy nagyon szeretném szedni, de hát rendesen meggyűlik vele a bajom :D Én nem tudom mivan, az ízétől és az állagától is iszonyatos undor fog el. Láttam, hogy van belőle rágótabletta, az is van ilyen hatásos?

Ti könnyen meg bírjátok inni? :(



2023. febr. 5. 21:11
 1/10 A kérdező kommentje:
nem tudom mi van velem*
2023. febr. 5. 21:12
 2/10 anonim ***** válasza:

Én terhesen voltam nagyon rosszul tőle, azóta rá se bírok nézni. Nagyon erős mentolos íze van.

Próbáld ki az Acido-git szuszpenziót, elvileg a működési elv ugyanaz, de másabb az íze.

2023. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Undorito, igen, en is terhesseg alatt talalkoztam vele eloszor, hat, fuj :D

Aki ezt kitalalta, remelem fogyasztja is 😂

Amugy nekem a rennie speciel hasznalt, szoval en anno maradtam annal.

2023. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Tudom már nem aktuális. Én próbáltam a szirupot és a tablettát is, nekem nagyon más a kettő. Én pont a tablettától undorodom, a szirup viszont egész kellemes. A teblettának SÓS FOGKRÉM íze van, borzalmas :D
2023. febr. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
(de, mégis aktuális csak elnéztem a dátumot)
2023. febr. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igeen, mindenképp aktuális még! :D

Én is szedtem a rennit, vagyis szedem is, de az nem használ mindig. Annak sem szeretem az izet, de attól legalább nem fog el a hányinger. :D A gaviscon szirupról olvastam nagyon sok jót reflux fórumokon, azért szerettem volna kipróbálni de há azóta is próbálom...😂

Utolsó, számodra a tabletta igy ugyanolyan hatásos volt, mint a szirup?

2023. febr. 9. 11:58
 7/10 anonim válasza:
Huh jó kérdés. A szirup talán jobban segített, de mindkettőt olyan kevés ideig szedtem, hogy nehéz megállapítani.
2023. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyik se segített, volt régen a tisacid, már nincs az hatott. Most sokan szídják, de jó ideje, csak szódabikarbonát használok. Egy kávéskanál kis vízben, nekem jobb mint bármelyik tabletta. Nem tudom mért megy lejárató propaganda ellene, talán csak azért mert 60 ft?
2023. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szodabikarbona tenyleg csodas gyomorsavra, en mondjuk meg nem hallottam arrol, hogy sokan szidjak.

De egyszeruen szamomra annyira undorito ize van, hogy sehogy nem tudom megenni.

Ha pici vizben feloldom,akkor azert, ha csak ugy kiskanallal beveszem es raiszok, akkor meg azert. Egyszer hanytam is tole...🤣

Szoval sajnos nekem ez is felejtos.

2023. febr. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Furán hangozhat, de ha szódabikarbóna felejtős, van hatásosabb is, mikor nagyon durva volt . Akkor a xanax segített 0,5 mg és a savnak nyoma se volt. Mivel legtöbbször idegi alapon van sok sav
2023. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!