Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most akkor melyik vércsoportba...

Most akkor melyik vércsoportba tartozó emberek kaphatnak nagyobb esélllyel stroke-ot?

Figyelt kérdés

Itt a cikk:

[link]


Először ezt írja: "...hogy akiknek a genomja az A csoport valamelyik variációját kódolta, 16 százalékkal nagyobb volt az esélye..."


Aztán meg ezt: "A tanulmány azt is megállapította, hogy a B vércsoportú embereknél életkortól függetlenül mintegy 11 százalékkal nagyobb a stroke valószínűsége"


Most akkor mindkettőnél nagy(obb) az esélye? (Melyikhez képest?)

És aki AB, az már 27%-al nagyobb valószínűséggel kaphat?

Hogy működhet ez?


Utálom az ilyen f.s cikkeket.


2023. febr. 8. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek olyan minimális %-kok, hogy nem érdemes rajtuk rugózni. Gondolom, a 0-shoz viszonyították őket.
2023. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0 vagyok,már 3 sztrókom volt .
2023. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes válaszoló írja, ezek csak nagy számoknak tűnnek, de valójában nem azok. Magyarországon olyan évi 50 ezer stroke van, most hagyjunk ki mindenféle hajlamosító és egyéb tényezőket, és kerekítsünk nagyon, mert csak a nagyságrendet akarom érzékeltetni. Szóval a lakosság 10 milla fő, ebből 50 ezernek lesz idén stroke-ja. Vagyis egy átlagos embernek 0,005% esélye van rá. Ha a szomszédjának 27%-kal nagyobb esélye van, akkor az nem 27+0,005=27,005%, hanem 1,27×0,005=0,0675%. Az meg nem akkora különbség.
2023. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*izé, rosszul írtam. Átlagos Embernek 0,005%, a Szomszédnak meg 0,00675% esélye van.


Bocs a kavarásért.

2023. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legalább a 3-mas rendesen bejárt orvosi stat. előadásra
2023. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyan, közöm nincs az orvosokhoz. (A stroke gyakoriságát csak gyorsan kigugliztam.) Viszont a statisztika az statisztika, teljesen mindegy, hogy milyen témában. Én konkrétan közgazdasági főiskolán jártam be a statisztika előadásokra. Az egyszerűbb tárgyak közé tartozott.

(Én vagyok a 3-as. Meg a 4-es is.)

2023. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!