Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egészségesen élek, mitől...

Egészségesen élek, mitől lehet akkor magasabb a vérnyomásom, ha a kardiológia is jó volt?

Figyelt kérdés

Az orvos mindent rendben talált, egy nagyon jónevű kardiológus főorvos. Tökéletes a szívem. Nem dohányzom, nem cigizek, semmi. Diétásan eszem, 175 cm és 70 kg vagyok. Gyümölcsöket, zöldségeket is fogyasztok minden nap, vizet 2-3 litert iszok, mindig van nálam egy kulacs. Minden nap sportolok plusz biciklivel járok dolgozni. Nyáron úszom minden reggel, stb. Környezetem tőlem kér egészséges életmódbeli tanácsokat.

A vérnyomásom mégis 120/70 és 140/90 között mozog. Az orvos szerint erre így nem szabad gyógyszert szedni, nem vészes. Én mégis aggódok miatta! Testvérem aki nem sportol, cigizik, hétvégente iszik, McDonaldsot eszik heti többször, neki 115/65 volt a vérnyomása, amikor múltkor spontán megmértük.

Mit tudok még tenni? Stressz az van bőven, azzal nem tudok mit tenni. Gyerekünk született 2 éve, alvási problémák vannak a mai napig, a feleségem beadta a válókeresetet is nemrég. Nem mennék bele az okaiba, de semmi alapja nincs senki szerint, még a saját anyja is az én pártomat fogja. A gyerek születése előtt rávitt egy olyan életsílusra, hogy minden hétvégén WizzAirrel elrepültünk valahova és most engem hibáztat, hogy kisgyerek mellett “otthonülők” lettünk. Otthonülő: ha náthás a gyerek nem megyünk, ha nyűgös nem megyünk, ha jól van, autóval maximum 3 órára lévő helyre megyünk (annyit alszik a gyerek egyhuzamban maximum)

Mit tehetnék az egészségemért? Hogyan lehet, mivel lejjebb vinni ezt a vérnyomást?


2023. febr. 10. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Az esetek jelentős részében nem derül ki, mitől lesz valakinek magas vérnyomása. A Te esetedben a stresszre tippelnék. A vérnyomásértékek, amiket leírtál, egész jók szerintem.

De ha zavar, és szeretnéd, hogy alacsonyabb legyen, akkor egy kis adagú bétablokkoló segíthet, hosszú távon jó hatása is lehet.

(Meg persze a stresszmentes élet, napi meditáció meg bio-feedback miegymás, de kevésbé életszerű, hogy azt tudod rendszeresen folytatni)

2023. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ugye te most viccelsz, hogy 130/80-as átlagvérnyomáson aggódsz?

rohadt sokan élnek egészségesen, köztük például jómagam is, minden nap járok futni, se nem vagyok elhízva, se nem dohányzom, jókat eszem, mégis az átlagvérnyomásom balkézen olyan 140/80, jobbon meg tök sokszor 150/90.

2023. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xp ali ***** válasza:
Stressz, pajzsmirigy alulműködés, túl sok koffein, vagy ezek közül több, vagy egyik sem. Lehet h csak ideges leszel a vnyomásmérő láttán, mint én.
2023. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!