Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 4 éves fiamnak, szívzöreje...

4 éves fiamnak, szívzöreje van . Azt mondta az orvos vigyem kardiológiára kivizsgálni. Tudtommal sok gyereknél előfordul, semmi tünete nincs . Egészséges, jó étvágyú és eleven. Mik lehetnek a tünetek betegségnél?

Figyelt kérdés
De az időpontra nem tudtam menni,mert másik városban van,és nem tudtam kire bízni a kisebbik gyerekemet.Lehet valami baj?Mit csinálnak egy ilyen vizsgálaton?
2010. aug. 23. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Fáradékonyság,levertség,fulladás.
2010. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kivizsgálják, mi okozza a zörejt.

Ezt gyakorlatilag már újszülött korban hallható, kellett volna mondania kórháznak, mikor hazamentetek.

A kivizsgálás kb. ilyen: megtekintik a gyermeket, megmérik a súlyát, magasságát, vérnyomását, meghallgatják a szívét, mellkas röntgen, EKG és szív ultrahang készül. Az ultrahang alapján nagy biztonsággal megmondható, hogy konkrétan milyen és mekkora veleszületett szívhiba okozza a zörejt. Elég sok oka lehet, de legtöbbször pitvari és/vagy kamrai záródási hiány (pici lyuk(ak) a sövényen) okozzák ezt. Ahogy nő a gyermek, ezek később akár záródhatnak is. Baj akkor van, ha ezek túl nagyok és túlságosan keveredik a szívben a friss oxigenizált vér a használttal. Ilyenkor a gyermek fáradékonyabb, gyengébb, esetleg lilás a szája, stb. Súlyosabb esetben műtéttel kell megoldani a bajt.

Szerintem előbb-utóbb szánj időt a szakvizsgálatra mégha ártalmatlan is a zörej, egyrészt, mert tisztában kell lenni az okokkal, másrészt mert azért bizonyos kockázata mégiscsak van, főleg a fertőzéses betegségeknél. Megelőző jelleggel antibiotikumot rendelnek a gyereknek, mert sokkal hajlamosabbak pl. szívbelhártya gyulladásra.



A doktor.

2010. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!