Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire gyakori a szívinfarkt...

Mennyire gyakori a szívinfarktus fiatalkorban?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok,és mostanában,fáj a bal bordaívem alatt,ami kisugárzik a bal karomba,és enyhén fáj a mellkasom is.Ezek a tünetek mindig este jelentkeznek,amikor már éppen aludnék és nagyon idegesítőek.

Viszont félek hogy szívinfarktusom lesz,mivel olvastam a tünetekről és nekem kb.ugyanezek vannak,ráadásul nemrég egy ismerősünk fia is infarktust kapott 17 évesen,és azóta is az intenzíven van..

Nem dohányzom,csak bulikba 1-1 szálat néha,energiaitalt nem iszok viszont napi 2 kV.t is iszok.

Mostanában stresszes is vagyok,mivel egy elég erős suliba járok,rengetegszer hányingerrel kelek a stressztől.

Ez az Infarktus előjele,vagy valami más?



2023. febr. 14. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka. Ez remélhetőleg csak stresz.

Menj el a háziorvoshoz, és kérjél kivizsgálást.

2023. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg iszonyat ritka, és ha meg is történik annak valami igen komoly oka lehet. Ismerősödnek mitől lett?


Én is éreztem így sokszor még fiatalabb koromban, én is nagyon paráztam és kb. mindenbe belemagyaráztam magam. Szóval ne izgulj, átérzem milyen..

2023. febr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
Extra megterhelés , sport , hirtelen nagy mínusz plusz hőmérsekleti ingadozás , kábszer gyógyszer frontok de a vakcinák is okoznak ilyet . Vegyél be aspitin protectet az vérhigitó .
2023. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Ez pánikroham nem infarktus.

Ugyanez volt nekem is pár éve. El is mentem kardiológiára, majd közölték minden rendben. Majd aztán pszichológus segítségével felfedeztem ezek pánikrohamok. Idegesítő nagyon, tudom milyen para.

Meg kell tanulni a stresszt, különböző dolgokat ki kell próbálni amik segíthetnek ilyenkor és megnyugtatnak, még azelőtt mielőtt elkezdődne a fájdalom. Nem egyszerű de szükséges.

2023. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!