Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek volt megemelkedett...

Kinek volt megemelkedett d-dimer erteke covid utan?

Figyelt kérdés

0,5ig normal ertek. Nekem a labor ztan 0,59 volt ugy hogy szedek verhigitot mert tavaly strokot kaptam covid utan. Akkor kb 1 koruli volt az ertekem

Ez meg belefer? Vagy kene oldanom orvossal?

Koszonom



2023. febr. 15. 12:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaj meg annyi hogy napi 3 l vizet siman megiszok. 35 eves vagyok
2023. febr. 15. 12:10
 2/9 anonim ***** válasza:
Oltott vagy?
2023. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem
2023. febr. 19. 14:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mindenkinek megemelkedik a D-dimer értéke a kovid miatt. Ezt okozza a vírus, ill. a szervezetben kiváltott gyulladásos reakció.

Minél súlyosabb a kovid, annál magasabb ez az érték. Gyógyulás után visszamegy a normál érték alá, jó esetben. Vannak, akiknél lasabban. Magas értékről tovább tart normalizálódás.

Az nem jó, ha magas marad. Arra általában LMWH-t szoktak adni (napi injekció).

De a kérdező alig 0,5 feletti értéke még nem ez a kategória. (És oersze, más oka is lehet az emeljedésbek, nem csak a kovid.)

2023. nov. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló,

Koszonom szepen a hozzaszolast. Valami gond lehet a veremmel mert a kovetkezo kontrollon aztan jo volt, utana szeptemberben volt kis megdazasom ott is emelkedett ertek volt, 0,78. Ezt kovetoeb elmentem magan laborvizsgalatra ahol visszaallt normalba. Eleg stresszes eletem van. Gyomorideg aggodas panikok. Ez is kozrejatszha t Ön szerint?

Egyebkent a magan vervetel elott ittam minden nap kurkuma+gyomber kevereket, ananaszt ettem es omegat szedek. Azt olvastam ezek is segitenek lejjebb vinni az erteket

2023. nov. 2. 13:27
 6/9 anonim ***** válasza:

A D-dimer nem az a vizsgálat, amit sűrűn kérnek az orvosok. A kovid előtt le lehetett élni egy egész életet anélkül, hogy valaha is megnézték volna.

Tüdőembólia, mélyvénás trombózis, ezek azok az esetek, amikor régen is kértek D-dimert. Vagyis, amikor vérrög képződik az erekben.

Mivel a súlyos beteg kovidosoknak gyakran voltak arra utaló tüneteik, hogy vérrögök képződnek az ereikben, ezért néztek náluk is D-dimert, és azt találták, hogy sokszor igen emelkedett.

Ezért később már a nem súlyos esetekben is megnézték, és általában náluk is emelkedett volt. Általában kevésbé, mint a súlyos esetekben.


Lehetséges azonban, hogy ha elkezdenék nézni minden gyulladásos, lázas, légúti és egyéb betegségben (amit sem régebben, sem most nem tesznek), kiderülne, hogy mindig megemelkedik valamilyen mértékben, majd gyógyulás után helyreáll a szintje. Vagyis egyszerűen a gyulladásos folyamatot jelzi, a szervezet reakcióját a betegségre. Csak eddig senki nem vizsgálta. Ha ez így van, akkor alapesetben nincs jelentősége. Súlyosra forduló állapot esetében talán inkább.


Meddig kell szedni a vérhigítót, és mi az pontosan?

2023. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod!:)

Nem ,,igazi verhigito,,- vasopirint szedek, tobb mint masfel eve, amikoris sztrokom volt. Eletem vegeig kell valoszinuleg szedni.

A csaladban sajnos sok tragiedia volt. Szivinfartkusok. 2 papam es apukam 35 evesen ment el. Kivizsgaltak hematologian trombofiliara, az negativ lett

2023. nov. 2. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Aszpirint akartál írni, gondolom.🙂

Ha voltál trombofilia kivizsgáláson, az jó. Még jobb, hogy negativ lett.

Ez esetben valószínűleg nem kell aggódnod. Ha máskor is méretsz D-dimert magánlanorban, ügyeéj rá, hogy akkor tedd, amikor teljesen egészséges vagy, és az előtte levő hetekben sem voltál beteg. Szerintem akkor a határérték alatti lesz. Ha esetleg mégsem, akkor a hematológusnak említsd meg, de valószínűleg ők is csak jelentős emelkedésnek tulajdonítanak jelentőséget. Jóval 1,0 fölött.)

2023. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2023. nov. 3. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!