Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudom teleszívni a tüdőmet...

Nem tudom teleszívni a tüdőmet levegővel vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve kezdődött az egész, azután hogy végeztem az wgyetemen és elkezdtem dolgozni az irodában.

Olyan érzés mintha nem bírnám teljesen teleszívni a tüdőmet levegővel , és ásításkényszerem lesz. Majd ha 2-3.alkalomra se simerül egy nagy kielégítő levegőt vennem vagy ásítanom akkor bepánikolok és elkezdem kapkodni a levegőt.

Van amikor napokra eltűnik ez az egész, majd van hogy visszatér,hol enyhébben, csak este, van hogy erősebben,egész nap.

Mi lehet ez? Valaki tapasztalt már ilyet?

sajnos hipochonder is vagyok, már tüdőráktól kezdve mindenre gondoltam.



2023. febr. 19. 23:06
 1/4 A kérdező kommentje:

*anyukám szerint ezek pazichés tünetek lehetnek,de ő nem orvos.

Tény hogy sokat stresszelek.

2023. febr. 19. 23:10
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszihésen van. El kell hinni, hogy nem halsz bele, akkor hamarabb elmúlik. Nekem is van már évek óta.
2023. febr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichésen van, idegi feszültség okozza. Szorongásban, depresszióban is gyakori. Nekem is volt sokáig ilyen sóhajtozok, ásítozok görcsös légzés.

Úgy lehet elmúlasztani, hogy nyugodtan lélegzel, és idegileg is megnyugszol. Tanuld meg és gyakorold a hasi légzést. Emellett jó a relaxálás, meditálás, idegi pihenés. Szintén jót tesz a sport pl séta, futás, és az is ha pl zenére énekelsz.

2023. febr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy pszichés. Én is azt hittem. Aztán a tüdőgondozóban kiderült egy légzésfunkció vizsgálat után, hogy hörgőszűkületem van.


Felnőttként mentem el..egész fiatalkoromban bemesélte nekem a család, főleg anyám,hogy pszichés.

Aha...


Ma már asztmapipám van és évente járok vizsgálatra.

2023. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!