Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 40 felett, fájós, púpos háton...

40 felett, fájós, púpos háton lehet még javítani?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytorna. Hátizomerősítés.
2023. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Javítani lehet!
2023. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ alakult-e ki valami elváltozás. Igazándiból az egyetlen és hasznos dolog az a hátizom megerősítése, így enyhülni tud a fájdalom. Amit ne csinálj semmiképpen, hpgy feszegeted, és megpróbálsz egyenesen menni, mert terheli a gerincedet, és fájni fog a törzsed. A törzs izmokra is érdemes edzeni, és erősíteni őket. Masszázs is jó lehet enyhítésnek, de csodát már ne várj, mert ezt fiatal korban, mikor még nyúlékonyabb az ember és fejlődés alatt áll, akkor lehet kezdeni vele bármit is. Enyhíteni tudod, de megszüntetni már nem, fájdalom ahogy idősödsz majd egyre rosszabb lesz. Kevesebb terhelhetőség meg ilyenek.


Ha fizikai munkát végzel állj le vele, és térj át valami egyszerűbb munkára.

2023. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Scheurmann-os vagyok, de régebben nem fájt. Azt már gimis koromban mondták, hogy húzzam ki magam.


#3 Téged is érint ez probléma?

2023. febr. 23. 08:27
 5/12 anonim válasza:

Engem érint.

Nekem a nyakam van nagyon elmenve..

2023. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Rendszeres úszás és gyógytorna javitana rajta!
2023. máj. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Torna, szinte minden nap. YouTuben vannak hasznos videók, ha esetleg szakemberre nincs pénzed. Ha van akkor egy jót érdemes keresni, jobban halad úgy az ember.

Meg amit írtak fent, azok hasznosak


Nekem is a nyakam ilyen banyapupos, és 20 napja foglalkozok vele és már latvanyosan javult

2023. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De az első pár nap szenvedés, meg vannak rövidülve az izmok, és gyengék is. Erősíteni és nyújtani kell és nem szabad feladni
2023. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

#6#7#8

Köszönöm nektek a válaszokat!

2023. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ortopéd szakorvos a Pilatest ajánlotta, a gyors vagy a hátúszást.
2023. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!