Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulin rezisztencia okozhatja...

Inzulin rezisztencia okozhatja a szédülést?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Inzulin rezisztenciám van, melyre 1500mg Merckformin XR-t szedek minden este, azonban mostanában, (kb. 2 hete) egyre többször szédülök napközben. Hirtelen éhségek törnek rám, amikor azonnal ennem kell, mert szédülök, viszont evés után is szokott ez jelentkezni.

Ezek hipoglikemiás tünetek lehetnek, tehát ilyenkor valószínű leesik a cukrom, vagy pont az ellenkezője, hiperglikemia.

Márciusba van időpontom a negyedévente kötelező magán szakrendelesemre amelyet vérvétel fog megelőzni,így a problemára valószínű hamarosan fény fog derülni, azonban az meg 2-3 hét biztosan lesz.

Ezert is tettem fel itt ezt a kerdést, hogy van-e itt olyan IR-es aki tapasztalt szédülést, és milyen diagnózist állapítottak meg, illetve ez a gyógyszer adagolását hogyan befolyásolta?


A vérnyomásom rendben van.

Hashimoto pajzsmirigy betegségem van mèg, melyre 100 mikrogram Euthyrox-ot szedek.

Emellett minden nap szedek:

-1000mg C vitamin

-Folsav

-Szelén (Béres)

-Vas (Béres)

-6000NE D-vitamin


Válaszotokat előre is köszönöm, további szép estét kívánok!



2023. febr. 26. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nem endokrinológus orvos vagyok, hanem sürgősségis, aneszt-intenzíves, de: véleményem szerintem ez hatalmas Merckformin mennyiség, amit szedsz. A szédülés, kövér cseppes verejtékezéssel hypoglycaemia inkább, mint hyper. Nem tudom, mennyi szokott lenni a vércukrod, vannak-e társbetegségeid a leírtakon kívül (az Euthyrox is ledobja a cukrot!), de hogy nincs rendesen beállítva a gyógyszeres terápiád, abban biztos vagyok. Glükóz, HbA1C mennyi szokott lenni?

--

Kedves Kérdező! Az itt leírt válasz csupán informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.

Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.

Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.

Tudni kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem áll mögötte.

2023. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Éhgyomri vércukrom 4,6 volt legutóbb.

HbA1C:4,8 szokott lenni.


November óta szedem ezt a mennyiséget, mert az éhgyomri inzulinom 18 volt.


Multkor nagyon alacsonynak találtam a TSH értékem: 0,541 volt, ami szerintem eleg alacsony.

2023. febr. 28. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!