Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulin rezisztencia vizsgálat?

Inzulin rezisztencia vizsgálat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Terheléses cukormérésen már voltam, nem lett jó az eredmény. Hogy tudok TB alapon IR vizsgálaton részt venni?
2022. ápr. 21. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre való a terheléses vércukor, ha rossz az eredmény kapsz gyógyszert, és diétázni kell, illetve rendszeresen mozogni.
2022. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan. A terheléses cukorvizsgálat az pont az IR-re van. Ezzel el kell menni egy dokihoz, aki ad gyógyszert, esetleg beutal valakihez diéta miatt stb
2022. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már a vércukor értékeid sincsenek rendben, minek "IR vizsgálat"? Ha a vércukor értéked magas, az már nem IR. Diabetológiai konzultáció, életmódváltás és valószínűleg gyógyszeres terápia is javasolt.
2022. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem írtam egy szóval sem, hogy magas lett. TB alapon itt 0 és 120 perces mérés volt, és a 120 perces durván beesett az éhomi alá. Ez utalhat IR-re, köszi a nem túl hasznos választ.
2022. ápr. 22. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:
A "nem lett jó az eredmény" bővebb kifejtése hasznosabb válasz adását is lehetővé teszi. A "nem lett jó az eredmény"-t a legtöbbször túl magasat VC értékre használja az emberek többsége. Nekem sem túl jó a vérképem, na vérszegény vagyok vagy polyglobuliam van? Kérnék szépen hasznos választ. ;)
2022. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vérszegénység ellen magasabb vasbevitelt javasolnék, utóbbihoz nem értek, épp emiatt nem osztogatnék tanácsokat.
2022. ápr. 25. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!