Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Afta vagy herpesz? Egyéb...

Afta vagy herpesz? Egyéb szájbetegség? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hónappal ezelőtt a szám 2 sarkában megjelent egy seb,nagyjából úgy néz ki,mintha fel lenne szakadva a szám széle,egy vörös folttal kísérve. Sokszor rászárad a seb,és mintha gyógyulna,aztán vissza szakad. Főleg ha eszem.

Először ajánlottak rá a patikában valamilyen E vitaminos krémet száradás ellen,de semmit sem segített.

Elmentem a körzetimhez,vettek belőle törletet,az alapján kaptam a baktériumokra tablettát,plusz herpesz elleni krémet,de azóta sem múlik el.

Valakinek volt már ilyesmi?

Tudnátok segíteni mit tegyek,hogy végre megszűnjön?



2023. febr. 28. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hm. Mi lenne ha megnézetnéd egy bőrgyógyásszal? Ha lehet egy normálissal. Szerintem ez az ő kompetenciájuk.
2023. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez angulus infectiosa oris (szájsarok fertőzés). Régen erre antiseptikus kenőcsöt (ung. antisepticum FONO VIII.), vagy Lassar pasztát használtunk.
2023. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2-es! Ez lesz az,rákerestem és pontosan így néz ki a szám.

Ezeket amiket felsoroltál meg tudom venni patikában vény nélkül?

2023. febr. 28. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha a Naturland előre elkészítette. A legtöbb FONO-s készítmény már Naturland-os, régen a patikákban keverték ki. Ha nem találod, akkor dokival kellene kiíratni, belinkelhetem az összetevőket (fent vannak a neten), mert nem mindenki ismeri ezeket a régi szereket. A Naturlandos termékek vény nélküliek.
2023. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a poharak, és az evőeszközök terjesztik a betegséget (ami a beteg szájrészhez ér), tehát mindig ugyanazt a poharat/evőeszközt kellen használni, és elfertőtleníteni, mert különben visszafertőz.
2023. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!