Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fájnak a hátsó fogaim/ál...

Miért fájnak a hátsó fogaim/állkapcsom?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónapja jelentkezett elősször az állkapocs fájdalom. Elősször úgy gondoltam, biztos a stressztől alakult ki, lehet hogy alvás közben összeszorítom az állkapcsaimat. Aztán később a leghátsó fogaim is elkezdtek fájni. Hol jobb fölül, hol balfölül, hol alul. A fájdalom nem erős, nem éles csak zavar, hogy nemtudom az okát. Azt tudni kell, hogy 3 évvel ezelőtt kiműtötték a bölcsességfogaimat, szóval nem ez áll a probléma hátterében. Plusz karácsony óta tartó torokfájásom van, ami nem olyan mint a megfázásos torokfájás. Az orvos szetint vírusos torokgyulladás, hólyagok vannak a torokban és a nyálkahártya vörös, be van durranva. Ennek lehet köze a fog/állkapocsfájdalomhoz vagy ha nem akkor mi okozhatja? Valaki tapasztalt már hasonlót? Sajnos fogorvoshoz a jelenlegi állapotok miatt nem tudok menni úgyhogy örülnék a véleményeknek.

2020. márc. 24. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A harapásoddal nincs baj? Megfelelően illeszkednek a fogaid?
2020. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A harapással nincs bajom és kb. 1 éve szedték le a fogszabályozómat szóval nemhiszem, hogy baj lenne a fogaim illeszkedésével. Viszont másoknál is olvastam, hogy ha valami megfertőzte a torkukat akkor néha jelentkezett fogfájdalom is és nyorokcsomó duzzanat.
2020. márc. 24. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze. Mandula is okozhat fajdalmat. De lehet hogy csikorgatod a fogaidat éjszaka. Attól is lehet állkapocs és fogfajdalom. Ilyenkor nagyon nagy erő hat az állkapcsodra.


Ezt letudod tesztelni, ha éjszaka lerakod a telefont magad mellé és rögzíted hanggal ha alszol, reggel meg vissza nézed

2020. márc. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki hathat rá a torokgyulladás is de sajnos orvoshoz nem tudsz menni a vírus miatt. A munkatársamnak volt hasonló problémája őt a száj sebészetre küldték és ott kezelték.
2020. márc. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De neki az állkapocs izületével volt gond vagy mivel? Amúgy mostanában azt veszem észre, hogy olyan mintha valami tolná a fogsoromat plusz a legelső fogaim alul és felül is néha "kattognak" ha előre hátra mozgatom őket. Mi lehet ez?
2020. márc. 28. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló gondom van. Nekem eddig nem tudtak segíteni a dokik. Állkapocs gyógytorna, ami nem ért semmit. Bölcsességfogaim kivették, az sem szüntette meg a gondot. Rengeteg fájdalomcsillapitot szedtem, ami kikészítette a gyomromat. És még mindig fáj, kattog, ropog. Most azt találtam ki, hogy fájdalomcsillapító vagy izomlazító krémmel fogom kenegetni ott oldalt. Nekem főleg az izom és az ízület fáj :(

Együttérzek. Majd írj, ha esetleg jutottál valamire. Én sajnos azt tapasztaltam, hogy ez egy ismeretlen terület.

2020. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!