Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szédülés, zsibbadás?

Szédülés, zsibbadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 éve kezdődött pontosan (trauma után). Pánikolós hipochonder vagyok. Erősödik a tünet ha nagyon felspanolom magam. 30 éves nő vagyok.

Fül-orr gégészeten, reumatológián, kardiológián, koponya ct-n, 24 órás holtter és vérnyomás mérés történt.

A reumatológián találtak valamit.

Ezt írták a papîrra:

Nyaki gerincen enyhe kyphosis. A csigolyák peremei megnyúltak. A proc. Uncinatusok kihegyzettek. A C VI.-VII. Csigolyák közötti discus dorsalisan szűkebb.

A nyakam sokszor fáj. Mozgatásra főkent.


Ezen kívűl minden leletem jó. Nincs eltérés.


Ez a szédülés van amikor előjön 2-3 hétig is, majd elmúlik és akár hónapokra is eltűnik. Egyszerűen megőrülök már, hogy tehetetlen vagyok és megkeseríti a napokat.

Azt szoktam érezni, hogy hirtelen elkezdek szédülni/zsibbad a fejem (ezt az érzést érzem kb).

Majd ha nem figyelek rá, egyáltalán semmi baj.


Ez tényleg psichés lehet? Vagy a nyakam miatt lehet ez?

Tudom nem orvosok vagytok, de annyi orvosnál jártam már, ennyi pénzt nincs a földön amennyit el lehetne költeni.


Valakinél volt hasonló?

Tornára fogok eljárni.

Köszi ha segítesz.



2023. márc. 4. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is kemény hipochondriában szenvedek sajnos. Mikor rosszabb időszakom van, én is rengetegszer érzem ezt, van hogy hetekig. Sokszor összeesés érzésem is van illetve durva szédülés, engem két éve neurológus doki vizsgált ő mondta, hogy a fej hátsó részén van két ideg ami kihat a nyakra és fejfájást is okoz. Elvileg torna segít rajta ha hosszan és rendszeresen csinálod, én ezt nem tettem de legalább már nem aggódom ha érzem ezeket, mert tudom hogy emiatt van. Minden jót kívánok neked!:)
2023. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia. Nagyon köszönöm hogy írtál. Ha megnyugszom eltünik a dolog:(

De nagyon rossz.. igaz az életem se túl jó.

Most is, egész idáig csináltam a dolgom alig éreztem. Belebújtam a telefonomba, hogy válaszoljak, már azonnal elkezdtem érezni.

Még amire merek gondolni, az a szemromlás. Nem hordtam a szemüvegem 5 éve (akkor épp hogy rossz volt. 5 cilinderes az egyik a másik 0,5) és most màr érzem hogy hunyorgok néha.


Mindig abban bízok ha valami nagyon komoly gondom lenne, ennyi vizsgálat és évek már kiderült volna ha nagy a baj:(


Köszi hogy írtál! Kitartást neked is!

2023. márc. 4. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt szemvizsgálat is stb. minden negatív, én is rengeteget aggódtam rajta, de már nem idegeskedem, neked is ettől lehet, tudom mennyire kellemetlen és őrjítő, de ez van. Próbálj te is nyugodt lenni!
2023. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon rosszul aludtam, éjjel ezen kattogtam, és már azt éreztem álmomban is mennyire szédülök.

Azt érzem néha 1-1 pillanatban lezsibbad a fejem/arcom amikor főleg ideges vagyok.

Szörnyen érzem magam, megkeseríti a pillanataim.

Nem lehet valami érszűkület? Nem fogok meghalni? Pulzoxim mérem amikor azt érzem hogy rossz, és 99.

Elkezd hevesbe dobogni a szívem és a fejemben is érzem a lüktetést. Félek! Folyamatos ez mostmár.

Korábban is azt hiszem ilyen jellegű volt amikor előjött..

Néha remeg a testem/fejem belül. Nem kell sürgösségire menni?


Nagyon rossz az egész így :(

2023. márc. 5. 11:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Kiderült, hogy mi volt a baj? Nekem is hasonló problémám van.
2023. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia. Nem, dehogy. Ugyanúgy fenáll a panasz. Voltam neurológián, szemészeten, sürgösségin. Mindenhol pszichés gondot mondanak.

Járok pszichológushoz is. Neked mina probléma?

2023. okt. 31. 06:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez. Szédülök, zsibbad a tarkóm, az arcom, meg cseng a fülem. Nekem is van egyébként nyaki gerinc problémám és hipochonder is vagyok, szóval gondolom ezek közül okozza az egyik...
2023. okt. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sőt, most látom, hogy írtad a belső remegést, még az is stimmel...
2023. okt. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!