Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy ideje minden nap megy a...

Egy ideje minden nap megy a hasam és fáj mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Néha nyákos is. Nagyon aggódóm.

Nem változott az étkezésem és nagyon minimális tejet fogyasztok, és egyszerű könnyed ételeket eszek. Rizs, párolt zöldség stb.

Kértem időpontot két hét múlva megyek laborra.

Kérlek nyugtassatok meg és adjatok tippeket



2023. márc. 10. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Valamilyen fertőzés lehet.
2023. márc. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Háziorvos (?)
2023. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Aztmonda diétázzak.

De ugye parazita nem lehet? Nagyon figyelek a higéniára, meg vegetáriánus vagyok. Súlyom is csökken nagyon mert hát állandóan megy a hasam

2023. márc. 10. 20:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent, az, hogy egy ideje? Hány napja? Minden nap megy? Hányszor naponta? Mennyiről mennyire csökkent a súlyod?
2023. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy hónapja. Változó mert ha csak rizset eszek egy nap és beszedek egy probiotikumot akkor másnap nem megy. De ahogy eszek bármi mást akkor másnap már megy.

Napi 2x kb. És pl reggel rendes a székletem de ebéd után megint megy.

Probáltam hogy egy hétig csak rizs, piritós de hát nem tudom egy hétnél tovább azt enni

2023. márc. 10. 21:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez abnormális. Legalább tanácsot kellene kérned gasztroenterológustól szerintem. Protexin orvos válaszol oldalon pl. Nem kell érte fizetni.Nem hiszem, hogy egy sima laborvizsgállatól okosabb leszel.
2023. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez alapján 90%, hogy irritális bélszindróma, nincs köze hozzá mit eszel. Fáj a hasad, hasmenés nyákos, naponta többször, étkezéstől független. Ha van a családban valakinek xanax, és beveszel 0,5 öt attól elmúlik egy órán belül, Akkor 100% hogy az, és elkerülheted a gasztroentológust, és a többit, mert közük sincs hozzá. Viszont az első lépéseik között a gyomor, és végbéltükrözés van.De neked ez idegi alapon van, nagy a valószínüsége, a próba xanax azért jó, mert akkor megtudod tényleg csak idegi alapon van, és önmagában ez a tudat, már fél gyógyulás.
2023. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De akkor ugye esélytelen hogy valami bélparazita legyen?
2023. márc. 11. 13:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínü, idegi alapon lesz, De ha bélparazitáktól tartassz egyél fokhagymát.
2023. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is néhány napja így vagyok és diéta se használ. Szomszéd településen rengetegen panaszkodnak erre és ismeretségi körbe is. Járvány állítólag nincs, de azért a sok egybeesés miatt erre nem vennék mérget. Viszont, hogy milyen fertőzés, arról fogalmam sincs. IBS-t írtak neked sokan, azzal is az a baj, hogy lehet, hogy akár az van, lappang, majd ha elkapsz valamit akkor fellángol, ez se kizárt. Viszont azt erősen kétlem, hogy kizárólag az állna a háttérbe. Parazitára nem gondolnék, arra azért legalább a széklet színe utalna meg, ha vérképet csináltatsz, akkor egy kóros vashiány utalhatna erre. Egyébként a parazitafertőzöttség is kezelhető.
2023. márc. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!