Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a baja nagypapámnak...

Mi lehet a baja nagypapámnak és mit csináltak vele a mentők?

Figyelt kérdés

Nagypapámat ma délután elvitte a mentő mert sorozatos eszméletvesztéseken esett át. Elájult, majd jobban lett és rá pár percre megint elájult. Ez megismétlődött párszor. Az első ájulás alkalmával maga alá vizelt és székelt.


Kihívtuk a mentőket, ők mikor kiértek és megnézték nagyapámat akkor nagyon elkezdtek kapkodni, beadtak annyi gyógyszert, hogy meg se tudtam számolni, felkötöttek rá egy csomó gépet. Amikor kivitték megint elájult, utána betették a mentőbe és még nagyon sokáig ott voltak. Na és egyszer hallottam a mentőből, hogy valami csipogó hangot ad ki. Ilyen "zííííí tiri-tiri-tiri-tiri" és egyszercsak abba maradt ez a hang. Ez mi volt? Mit csináltak vele?

Mivel kiskorú vagyok így nem engedtek oda fel a mentőbe, meg nekem nem is mondtak semmit. Anya meg mama még bent van. Telefont nem vette fel, írtam nekik de csak annyit írt vissza messengeren, hogy majd ha hazaérnek beszélünk.


Mi lehet vele? Valaki aki orvos nem tudja?



máj. 23. 22:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nem túl egészséges. Az lemaradt, hogy van neki szívelégtelensége meg van neki beültetve olyan kis készülék ami kiáll a mellkasából. Szíve miatt van. Infarktusa is volt már kétszer.
máj. 23. 22:29
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
(Most kivételesen én is azt mondom hogy ez kamu kérdés igényesnek szánva)
máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
81%
Szia! Sajnos ennyiből lehetetlenség megállapítani, hogy mi a pontos problémája a nagypapádnak, nagyon sajnálom. Mindezek ellenére most már jó kezekben van. Valószínűleg jelenleg részletes kivizsgáláson esik át, és az orvosok mindent megtesznek azért, hogy mielőbb jobban legyen és haza tudjon menni. (4. éves orvostanhallgató)
máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm a választ.
máj. 23. 22:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Így leírva szívprobléma, de hogy pontosan mi meg mi történt vele, azt nem fogjuk kitalálni. Jobbulást neki!
máj. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szállitható állapotba helyezték.
máj. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Majd leírom mi volt vele. Most nincs előttem a papírja. Fejből meg nem tudom megmondani mert nem is magyarul van a diagnózis.
máj. 24. 09:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom, ami történt. :"( Én is nagyon féltem a nagyszüleimet.

Mi lett végül Papáddal?

máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy mi lehet vele pontosan, az majd a kórházi vizsgálatok után derül ki. A hang pedig amit hallottál valószínűleg a ttEKG hangja volt.
máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Morgani Adams Stoke szindróma, ami így első körben eszembe jutna. Gondolom nagyon alacsony volt a pulzusa, ami komoly perctérfogat csökkenést okozhatott. Tolták bele az atropint, ismételve.


Aztán lehet, hogy le is állt egy pillanatra. Gondolom megcsapták, vagy külső pacemaker.


A másik dolog, amire gondonlék hogy ICD-vel él, ami kicsit megvadult. Talán a ritmuszavar miatt kardioverziót hajtottak végre. Persze ezek csak feltételezések, az is lehet hogy valóban a TTEKG hangja volt, ahogy az előző válaszoló írta. Bár ilyen esetre nem hinném, hogy bls egységet küldenének és egyébként is sok gyógyszert kapott.


Annyi bizonyos, hogy a szívével lehetett a probléma. Jobbulást neki.

máj. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!