Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2x75 mg diklofenakot irt fel...

2x75 mg diklofenakot irt fel az orvosom, ami nem túl nagy adag?

Figyelt kérdés
Ízületi gyulladásra kaptam, használ is, de félek hogy a vesém vagy a májam később beteg lesz. Csak 1szer veszem be az adagot mert félek.

2023. márc. 12. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:

De, jó nagy adag. Én is szedem/szedtem, nekem a gyomrom és a beleim mentek tönkre tőle, pedig szedtem gyomorvédőt is.(remélem írtak neked is) A vese és máj értékeim rendben vannak.

Mit mondott az orvos, meddig kell szedned?

2023. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt mondta hogy néhány napig. Sürgősségin voltam , ott adtak infúzióban is voltarent , azt nem tudom hány mg volt.

Ez egy kettős hatóanyagú, van benne gyomorvédő is, a néhány nap nem tudom mit takar de már sokkal jobban vagyok tőle. Remélem nem csak addig jó amíg szedem.

2023. márc. 12. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Pár nap alatt nem okoz károsodást, addig nyugodtan szedd az előírt adagot. Főleg, hogy használ. Megkérdezhetem, mit írtak fel? Én is ezzel szenvedek pár éve, eddig nem sok minden hatott. Kontroll időpontod van? Ezzel mindenképp tovább kell menni.
2023. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Diclopram . MRIre fogok menni , járok gyógytornászhoz. Bár szerinte tornával gyógyítható a dolog. Gondolom vannak esetek amikor a gyulladást kell megszüntetni, és utána jöhet a torna.
2023. márc. 12. 23:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszi, ismerem, az tényleg egész jó gyógyszer, bár nekem erős a gyulladás,nem hatott.

Igen, a gyógytorna, manuálterápia nagyon hasznos tud lenni. Reumatológián pl tudsz kedvezményes termálbelépőt igényelni, az is segíthet. Jobbulást neked!

2023. márc. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez módosított hatóanyagleadású gyógyszer ráadásul gyomorvédővel kombinálva, nyugodtan szedheted az orvos előírása szerint. A gyulladásra is jó lenne, ha osztanának betegtájékoztatót, ugyanis az is veszélyes és megterheli a szervezetet.
2023. márc. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!